Go Map نقشه

برنامه موبایلی كه وقوع زلزله را آگهی می دهد

برنامه موبایلی كه وقوع زلزله را آگهی می دهد

نقشه: شهرداری لس آنجلس آمریكا یك برنامه موبایلی توسعه داده است كه هنگام وقوع زمین لرزه های بیشتر از 5 ریشتر به ساكنان شهر آگهی می دهد.به گزارش نقشه به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، ساكنان منطقه لس آنجلس از الان می توانند با راه اندازی برنامه موبایلی "ShakeAlertLA" از وقوع زلزله های پرقدرت باخبر شوند و خودرا در شرایط بحرانی بهتر آماده كنند.

این برنامه تلفن همراه كه در دسترس عموم قرار دارد، از شبكه آگهی سازمان زمین شناسی آمریكا(USGS) برای تشخیص وقوع یك زلزله با شدت 5.0 یا بیشتر استفاده می نماید.

"اریك گارسیتی" شهردار لس آنجلس می گوید: باخبر كردن شهروندان از وقوع زلزله حتی در حد چند ثانیه قبل از وقوع باز می تواند زمانی كافی برای ساكنین باشد تا سرپناه مناسبی بیابند، وسیله نقلیه خودرا متوقف كنند و یا از آسانسور بیرون بروند.

این برنامه هم اكنون فقط برای منطقه لس آنجلس در دسترس می باشد، اما "ریچارد آلن" مدیر آزمایشگاه زلزله شناسی دانشگاه "بركلی" امیدوار است كه پوشش این برنامه افزایش یابد.

این برنامه برای گوشیهای اندرویدی و گوشیهای آیفون در دسترس می باشد. آژانس های خدمات عمومی در امتداد ساحل غربی آمریكا از ماه اكتبر تابحال از شبكه آگهی سازمان زمین شناسی آمریكا استفاده می نمایند، اما این تكنولوژی هم اكنون برای آگهی به ساكنان سراسر این مناطق آماده نیست."آلن" می گوید: سیستم های آگهی موجود بسیار كند هستند و ما در حال توسعه و افزایش سرعت آنها هستیم. هدف از توسعه این سیستم آگهی اولیه این است كه مردم پیش از شروع تكان های زلزله خودرا به یك محل امن برسانند و در جای مناسبی پناه بگیرند.

وی اضافه كرد: اگر شما چند ثانیه پیش از وقوع زلزله وقت داشته باشید، می توانید در زیر یك میز محكم پناه بگیرید یا می توانید از قفسه های كتابخانه یا اشیای خطرناك فاصله بگیرید. در این چند ثانیه می توان به میزان زیادی از جراحات وارده بر اثر وقوع زلزله كاست.آلن امیدوار است كه "ShakeAlert" در سرعت بخشیدن به توسعه تكنولوژی های آگهی دهنده در مناطق بیشتری كمك نماید. چونكه بیشتر از 143 میلیون آمریكایی در مناطق تحت تهدید زلزله زندگی می كنند.

بیشتر این جمعیت در سواحل غربی این كشور زندگی می كنند. بعنوان مثال كالیفرنیا دارای احتمال 99.7 درصدی وقوع زلزله 6.7 ریشتری یا بزرگتر در 30 سال آینده است.آژانس مدیریت اضطراری فدرال آمریكا(FEMA) برآورد كرده است كه آمریكا سالیانه بر اثر زلزله به صورت متوسط متحمل خسارت 5.3 میلیارد دلاری میگردد و راه اندازی این برنامه می تواند به میزان قابل توجهی از این خسارت بكاهد.
1397/10/17
14:22:44
5.0 از 5
5278
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ