Go Map نقشه
به سرپرستی دانشمند ایرانی دانشگاه پردو صورت می گیرد

ترمیم زخم های مزمن با كمك گاز ازن

ترمیم زخم های مزمن با كمك گاز ازن

پژوهشگران ˮدانشگاه پردوˮ به سرپرستی ˮرحیم رحیمیˮ، دانشمند ایرانی این دانشگاه، ابزاری ابداع نموده اند كه زخم های مزمن پوستی را با كمك گاز ازن درمان می كند.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، مدتی است که از گاز ازن با قابلیت کشتن باکتری، برای کمک به ترمیم زخم های مزمن مانند زخم های پوستی ناشی از دیابت استفاده می شود. شاید این روش درمان، به لطف یک سیستم پوشیدنی جدید بتواند بسیار کارآمدتر و موثرتر باشد.
بیمارانی که از روش ازن درمانی استفاده می نمایند، معمولا باید به مراکز درمانی خاصی بروند تا زخم های مقاوم در مقابل آنتی بیوتیک آنها توسط افراد آموزش دیده درمان گردد. رفتن به این مراکز درمانی که شاید با محل زندگی بیماران فاصله بسیاری داشته باشد، برای آنها دشوار است و به زمان زیادی نیاز دارد.
پژوهشگران "دانشگاه پردو" (Purdue University) آمریکا به سرپرستی "رحیم رحیمی" (Rahim Rahimi)، دانشمند ایرانی این دانشگاه، در بررسی جدیدی تلاش نموده اند تا این محدودیت ها را از بین ببرند.
این گروه پژوهشی، اولین نمونه از یک سیستم پوشیدنی قابل حمل را عرضه کرده اند که می تواند به برطرف نمودن این مشکلات کمک نماید. این سیستم، یک برچسب را شامل می شود که به صورت موقت روی زخم می چسبد و با کمک یک شلنگ سیلیکونی، به یک ابزار فشرده با قابلیت تولید گاز ازن متصل می شود. این ابزار با باتری کار می کند و به کمربند بیمار بسته می شود.
رحیمی اظهار داشت: گاز ازن با کمک این سیستم، به زخم روی سطح پوست می رسد و روش هدفمندی برای ترمیم زخم ارائه می دهد. ابزاری که ما ابداع کرده ایم، کوچک است و بیماران می توانند به آسانی از آن در خانه استفاده کنند.
پژوهشگران حالا در حال برنامه ریزی برای آزمایش های حیوانی هستند و قصد دارند بعد از آن، آزمایش روی انسان ها را نیز آغاز کنند.
این پژوهش، در مجله "Frontiers in Bioengineering and Biotechnology" به چاپ رسید.1399/06/14
17:31:38
5.0 از 5
2048
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ