Go Map نقشه

ظهور ابرهای عجیب در آسمان سیدنی

ظهور ابرهای عجیب در آسمان سیدنی

به گزارش نقشه، ابرهایی عجیب و انبوه، آسمان سیدنی را در بر گرفته است. به قول كارشناسان آب و هوایی این رویداد نادر نگران كننده نیست اما توجه خیلی از كاربران شبكه های اجتماعی را به خود جلب كرده است.


به گزارش خبرگزای مهر به نقل از دیلی میل، روز گذشته ابرهایی غیر معمول و انبوه آسمان سیدنی در استرالیا را پوشاند. این آخرین رویداد از مجموعه وقایع آب وهوایی عجیبی است كه در چندهفته اخیر اتفاق افتاده است. به هرحال ناظران شگفت زده در ساحل « نیوساوت ولز» تصاویری از آسمان منتشر نموده اند كه در آن ابرهایی متراكم و درهم پیچیده در آسمان موج می زند.
به قول محققان هرچند این پدیده بسیار نادر است اما جای نگرانی وجود ندارد. این ابرهای انبوه به نام ابرهای mammatus هم مشهورند و با ابرهای طوفان زای cumulonimbus همراه هستند.cumulonimbus ابرهایی متراكم و عمودی هستند كه از بخار آب به وجود می آیند و به وسیله جریان های هوایی قدرتمند به سمت بالا حركت می كنند. mammatus هم ابرهایی با الگوی سلولی و شبیه كیسه هایی زیر ابرهای پایه آویزان هستند.
تصاویر اشكال غیر معمول ابرها از روز گذشته در تمام شبكه های اجتماعی دیده می گردد. به نظر می آید ابرها شبیه پتوی ضخیمی هستند كه آسمان را پوشانده اند. به قول كارشناسان هواشناسی وجود این ابرها احیانا نشانی از ورود تندباد است. پیش بینی می گردد ورود تندباد به این منطقه بارش های سنگین و باد های شدید را هم همراه خود داشته باشد.
طی چند هفته اخیر سیدنی رویدادهای آب وهوایی عجیبی از مه ناگهانی تا بارش تگرگ هایی عجیب و به شكل گل را پشت سرگذاشته است.

1397/10/14
15:38:02
5.0 از 5
4633
تگهای خبر: محققان
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
GoMap گو کپ