Go Map نقشه
دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی مطرح كرد:

قدرت نمایی ایران در دنیا با تامین زیرساخت های مورد نیاز فضایی

قدرت نمایی ایران در دنیا با تامین زیرساخت های مورد نیاز فضایی

به گزارش نقشه دبیرستاد توسعه فناوری های فضایی وحمل و نقل پیشرفته معاونت علمی اظهار داشت:  در صورت فراهم شدن زیرساخت ها، می توانیم در حوزه فضایی به یك كشور قدرتمند تبدیل شویم و در میان ۱۰ كشور برتر دنیا جای بگیریم.به گزارش نقشه به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، منوچهر منطقی با اشاره به مهم ترین اولویت های بخش فضایی كشور، خاطرنشان كرد: ما در معاونت علمی در حوزه فضا، بر روی ساخت، پرتاب ماهواره و تولید زیرساخت های آن تمركز كرده ایم.
وی اضافه كرد: فناوری فضایی یك فناوری پیچیده و یك معادله چند متغیره است كه فقدان یا كمبود یك عامل و متغیر، سبب ابتر ماندن طرح ها و عدم پیشروی اهداف مورد نظر می گردد.
به گفته منطقی، ما در تلاش هستیم كه ضمن بهبود زیرساخت ها، برنامه ریزی هایی برای تحقق پرتاب و توسعه فناوری های فضایی هم داشته باشیم. اگر زیرساخت ها فراهم باشد ما می توانیم تا سال ۱۴۰۴ به اهداف راهبردی خود دست پیدا نماییم.
دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی افزود: البته فناوری پرتاب و ساخت ماهواره در حوزه فضایی شامل پرتاب ماهواره به لایه های مختلف می گردد. امروز ایران توان پرتاب ماهواره به لایه های مجاور زمین و تا ۵۰۰ كیلومتر را دارد؛ اما در بلندمدت به دنبال پرتاب ماهواره به لایه های دورتر مثل لایه هایی كه یك هزار كیلومتر با سطح زمین فاصله دارند؛ هستیم.

1397/10/10
14:37:17
5.0 از 5
4574
تگهای خبر: فناوری
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
GoMap گو کپ