Go Map نقشه
پژوهشگران آمریكایی مطرح كردند

نقش یكی از شاخه های سیستم ایمنی بدن در شدت مبتلاشدن به كووید-۱۹

نقش یكی از شاخه های سیستم ایمنی بدن در شدت مبتلاشدن به كووید-۱۹

پژوهشگران آمریكایی در بررسی خود توانستند نقش یكی از شاخه های سیستم ایمنی بدن را در شدت مبتلاشدن به كووید-۱۹ مشخص كنند.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا و به نقل از ردیت، پژوهشی که در "مرکز پزشکی ایروینگ دانشگاه کلمبیا"(CUIMC) آمریکا انجام شده است، نشان داده است که شاید یکی از شاخه های سیستم ایمنی بدن معروف به "سامانه کمپلمان"(Complement system)، بر شدت بیماری کووید- ۱۹ موثر باشد.
پژوهشگران با عنایت به یافته های مربوط به ارتباط میان سامانه کمپلمان و کووید-۱۹ دریافتند افرادی که به "دژنراسیون ماکولا"(macular degeneration) مبتلا هستند، بیشتر در معرض مبتلا شدن به نتایج شدید ناشی از کووید-۱۹ قرار دارند.
ارتباط کووید-۱۹ با سامانه کمپلمان نشان داده است که شاید داروهایی که برای مهار سامانه کمپلمان تجویز می شوند، بتوانند به درمان افراد مبتلا به کووید-۱۹ شدید کمک کنند.
پژوهشگران دریافتند لخته شدن خون با کووید-۱۹ در ارتباط می باشد و جهش در سیستم کمپلمان و ژن های مربوط به انعقاد خون هم در بیماران بستری شده مبتلا به کووید-۱۹ دیده می شود.
"ساگی شاپیرا"(Sagi Shapira)، سرپرست این پژوهش اظهار داشت: نتایج این پژوهش، بینش های مهمی را در مورد پاتوفیزیولوژی کووید-۱۹ نشان داده است و نقش سیستم کمپلمان و انعقاد خون را در تشخیص نتایج بالینی بیماران مبتلا به کووید-۱۹ ترسیم می کند.
این پژوهش، در مجله "Nature Medicine" به چاپ رسید.1399/05/13
23:07:04
5.0 از 5
2642
تگهای خبر: دانشگاه
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ