Go Map نقشه

اعلام شیوه آموزش دانشجویان غیر ایرانی برای ترم آینده

اعلام شیوه آموزش دانشجویان غیر ایرانی برای ترم آینده

مدیركل امور دانشجویان غیر ایرانی شیوه آموزش دانشجویان بین المللی دانشگاه های كشور را در روزهای كرونا و ترم پیش رو اعلام نمود.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، دکتر عبدالحمید علیزاده ضمن بیان این مطلب در شصت و ششمین گردهمایی معاونان دانشجویی دانشگاه ها که با حضور وزیر علوم و به شیوه مجازی انجام شد اظهار داشت: باید دستاوردهای کشور در جذب دانشجوی خارجی را حفظ و ارتقا دهیم.
وی اضافه کرد: تحصیل دانشجوی خارجی در یک کشور در پنچ مرحله جذب، پذیرش، پشتیبانی، آموزش و فارغ التحصیلی اتفاق می افتد که مرحله پشتیبانی رفاهی و کنسولی بسیار مهمست.
دکتر علیزاده اظهار نمود: ما الان با کشورهای رقیب خود در جذب دانشجویان بین المللی با فاصله کمی در حال رقابت هستیم و اگر بتوانیم ترکیه را پشت سر بگذاریم به جایگاه اصلی خود در منطقه دست پیدا می نماییم.
مدیرکل امور دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم اضافه کرد: امروزه با مصر، امارات متحده عربی و مالزی در جذب دانشجوی بین المللی در رقابت تنگاتنگ هستیم و باید این شرایط را حفظ و تقویت نماییم.
مدیر کل امور دانشجویان غیر ایرانی اشاره کرد: معاونان دانشجویی در کمیسیون های موارد خاص، مسایل دانشجویان بین المللی را به صورت ویژه و با نگاه حمایتی بررسی نمایند.
دکتر علیزاده درباب شیوه تحصیل دانشجویان غیر ایرانی در نیمسال اول سال تحصیلی پیش رو اظهار داشت: دانشجویان بین المللی که با زبان فارسی آشنا هستند با رعایت ضوابط پذیرش بشوند و با رعایت پروتکل های بهداشتی به صورت آموزش حضوری ببینند.
وی اضافه کرد: دانشجویان بین المللی نیازمند آموزش زبان فارسی به صورت مجازی توسط مراکز آموزش زبان فارسی دانشگاه ها آموزش می بینند.
دکتر علیزاده اظهار داشت: دانشجویان بین المللی شاغل به تحصیل که در اسفندماه ایران را ترک کردند اگر به تشخیص دانشگاه نیازی به دروس عملی ندارند به صورت مجازی آموزش می بینند.
مدیرکل امور دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم اظهار داشت: آن دسته از دانشجویان بین المللی که باید در محل تحصیل حضور داشته باشند با رعایت موازین بهداشتی در هنگام ورود به کشور و سایر کنترل ها به صورت محدود پذیرش می شوند و تحصیلات خودرا ادامه می دهند.
وی اشاره کرد: شیوه آموزش برای مابقی دانشجویان غیر ایرانی که هم اکنون در کشور حضور دارند نیز همانند سایر دانشجویان کشور خواهد بود.1399/05/08
15:09:21
5.0 از 5
2416
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ