Go Map نقشه

آغاز فعالیت مركز نوآوری امور گمركی و مدیریت یكپارچه مرزی دانشگاه شریف

آغاز فعالیت مركز نوآوری امور گمركی و مدیریت یكپارچه مرزی دانشگاه شریف

اولین نشست هیئت امنای مركز نوآوری امور گمركی و مدیریت یكپارچه مرزی در دانشگاه صنعتی شریف تشكیل شد.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، دکتر محمود فتوحی، رئیس دانشگاه صنعتی شریف در اولین نشست هیئت امنای مرکز نوآوری امور گمرکی و مدیریت یکپارچه مرزی که با مبحث تعیین رئیس و نایب رییس هیئت امنا و رئیس مرکز روز سه شنبه هفتم مرداد در محل اتاق شورای ساختمان معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، در مورد پیشینه همکاری خیلی خوب دانشگاه و گمرک و نقش موثر گمرک در اقتصاد کشور صحبت کرد.

در ادامه دکتر مهدی میراشرفی، رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران به اقدامات انجام شده در حوزه های فناوری و نوآوری در گمرک اشاره نمود و با شرح هفت تاکید سازمان گمرک جهانی در جهت پیشرفت سامانه های گمرکی، اقدامات انجام شده در این حوزه را بیان کرد.
دکتر میراشرفی استفاده حداکثری از ظرفیت های علمی دانشگاه ها برای پیشگیری از توقف های مزاحم و بیجا در فرایند گمرک را اصلی ترین نکته خواند و اضافه کرد: فرآیندهای موجود در گمرک باید به سمت غیر ملموس شدن و غیر مزاحم بودن حرکت نماید.

سپس دکتر محمدرضا موحدی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی شریف در جهت پیگیری مطلوب تر خواهان تنظیم زمان مشخص برای انجام امور شد.
بر همین مبنا و با عنایت به صحبت های دکتر میراشرفی، بررسی سفارش های عرضه شده به گمرک کلیه کشورهای همکار گمرک جهانی و عرضه توانمندی های دانشگاه درجهت همکاری با گمرک کشور در دستور کار قرار گرفت.
آموزش و تربیت نیروی انسانی برای گمرک از دیگر مبحث های مطرح شده در این نشست بود. با عنایت به اعلام نیازمندی ها از جانب گمرک، دانشگاه شریف ظرفیت های موجود را معرفی کرده و نخستین ترم آموزشی از پاییز سالجاری شروع می شود.

انتخاب رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران بعنوان رئیس هیئت امنای مرکز نوآوری امور گمرکی و مدیریت یکپارچه مرزی و معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی شریف بعنوان نایب رییس مرکز و همینطور انتصاب دکتر محمد وصال، عضو هیئت علمی دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف بعنوان رئیس مرکز از مصوبات این جلسه بود.

بر مبنای اعلام دانشگاه شریف، در اولین نشست هیئت امنای مرکز نوآوری امور گمرکی و مدیریت یکپارچه مرزی دکتر عبدالرضا سلیمانی، مدیر کل مرکز آموزش تحقیقات و ظرفیت سازی گمرک، دکتر مسعود نیلی رئیس دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف و عضو هیئت امنای مرکز، دکتر جعفر حبیبی عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف و عضو هیئت مدیره مرکز، دکتر حسین مختاری رئیس ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی شریف، دکتر حداد کشاورز معاون پژوهشی دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف و مهندس حسین شاهرخی سرپرست توسعه بازار دانشگاه صنعتی شریف به عنوان دبیر جلسه، حضور داشتند.

در انتهای جلسه اساسنامه مرکز به امضای ریاست دانشگاه صنعتی شریف و رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران رسید.
منبع:

1399/05/07
15:18:37
5.0 از 5
2401
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
GoMap گو کپ