Go Map نقشه

پیاده سازی مباحث تئوریك آكادمیك از جانب جهاد دانشگاهی

پیاده سازی مباحث تئوریك آكادمیك از جانب جهاد دانشگاهی

لرستان یك مدرس دانشگاه با بیان این كه جهاد دانشگاهی توانسته است با انجام كارهای بی نظیر خویش را به اثبات برساند، اظهار داشت: این نهاد در پیاده سازی مباحث تئوریك آكادمیك موفق بوده است.


امیر علی حیدر امیری امروز چهارم مردادماه در جمع خبرنگاران، با گرامی داشت شانزدهم مرداد سالروز تأسیس جهاددانشگاهی با اشاره به سابقه علمی، فرهنگی و عملیاتی جهاد دانشگاهی، این نهاد را یکی از نهادهای مبارک انقلاب اسلامی ایران دانست و اظهار نمود: جهاد دانشگاهی در عرصه علم و عمل ورود کرد و توانست توان علمی خویش را به اثبات برساند.
وی با با ذکر این مطلب که جهاددانشگاهی پیاده سازی مباحث تئوریک آکادمیک را در دستور کار خود قرار داد و در انجام آن موفق بود، به انجام کارهای بی نظیر جهاد دانشگاهی گریزی زد و خاطرنشان کرد: ایجاد پژوهشگاه درمان ناباروری رویان و ورود به مباحث نانوتکنولوژی از کارهای بی نظیر شاخص و پرارزش جهاد دانشگاهی است.
امیری دیگر عرصه فعالیت جهاد دانشگاهی را برگزاری آموزش های کوتاه مدت برای کارشناسان، کارمندان، اصناف و اقشار جامعه دانست و اضافه کرد: جهاددانشگاهی با برگزاری آموزش های کوتاه مدت تخصصی و مهارتی توانسته است کمک قابل توجهی به بحث اشتغال داشته باشد.
این کارشناس مسائل سیاسی تجاری سازی و عملیاتی کردن مباحث تئوریک در حوزه اختراعات، ابتکارات و اکتشافات را از دیگر فعالیتهای شاخص جهاددانشگاهی دانست و اظهار داشت: با عنایت به نام گذاری سال از جانب مقام معظم رهبری به نام «جهش تولید» جهاددانشگاهی می تواند در حوزه تولید ملی فعالیتهای گسترده ای انجام دهد و با عنایت به تحریم های بی شرمانه غرب می تواند در حوزه هایی که تحریم هستیم ورود کند. جهاددانشگاهی می تواند به صورت تخصصی در حوزه خودرو و کمک به بازار خودرو هم ورود پیدا کند.
وی جهاد به فرمایش مقام معظم رهبری در مورد جهاد دانشگاهی در خصوص این که «جهاددانشگاهی مولود مبارک انقلاب است» اشاره نمود و اظهار داشت: نفس کار جهاد دانشگاهی این است که هر جا و در هر بخشی از این نظام کاری بر زمین مانده است جهاددانشگاهی آن کار بر زمین مانده را انجام دهد؛ کمااینکه شاخصه اصلی جهاد دانشگاهی انقلابی بودن این نهاد است.
این مدرس دانشگاه با یادآوری این مطلب که جهاد دانشگاهی در حوزه اشتغال زایی و کمک به اشتغال زایی فعالیتهای مطلوبی انجام داده است، افزود: یکی از اهدافی که با در نظر گرفتن اساسنامه جهاددانشگاهی می توان مورد تجزیه قرار داد، ورود جهاددانشگاهی به عرصه بورس و بازار سرمایه است به صورتی که جهاد دانشگاهی با تشکیل شرکت های دانش بنیان در حوزه مالی، آموزش حضور در بورس، فرابورس و بازار سرمایه، ورود پیدا کند.
امیری جهاد دانشگاهی را پشتوانه علمی برای شرکت های دانش بنیان توصیف کرد و افزود: جهاددانشگاهی باید آموزش های کوتاه مدت و ضمن خدمت برای شرکت های دانش بنیان برگزار کرده و تجربه علمی خویش را در اختیار آنان قرار دهد از طرفی با ایجاد شرکت های تسهیل گری برای استعدادیابی نخبگان و ورود پیدا کند.
وی یکی از اشکالات اساسی در تحقق شعار سال و رونق تولید را عدم بازاریابی مناسب دانست و با تاکید بر این که جهاددانشگاهی برای تحقق اهداف شعار سال، به صورت اخص در حوزه بازاریابی محصولات ورود پیدا کند، عنوان کرد: جهاددانشگاهی برای تحقق شعار سال می تواند در عرصه بازاریابی و بازارگردانی محصولات کمک قابل توجهی داشته باشد؛ چونکه بازاریابی محصولات نقش مهم و زیربنایی در رونق تولید دارد.
امیری یکی از ظرفیت های مهم استان لرستان را کشاورزی و تولیدات گیاهان دارویی برشمرد و با تاکید بر این که جهاد دانشگاهی می تواند برای توسعه تولیدات جهاد گیاهان دارویی در استان مؤثر باشد، اظهار داشت: با عنایت به سابقه علمی، پزشکی و تخصصی جهاد دانشگاهی می توان به ورود این نهاد و کشف واکسن کرونا توسط این نهاد انقلابی امیدوار بود.1399/05/04
23:35:33
5.0 از 5
2946
تگهای خبر: آموزش , اختراع , بازار , تجربه
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
GoMap گو کپ