Go Map نقشه
پژوهشگران آمریكایی مطرح كردند

التهاب ناشی از افزایش سن، مرگ و میر بیماران كووید- ۱۹ را بیشتر می كند

التهاب ناشی از افزایش سن، مرگ و میر بیماران كووید- ۱۹ را بیشتر می كند

نقشه: پژوهشگران آمریكایی در بررسی جدید خود دریافتند كه التهاب ناشی از افزایش سن می تواند عاملی برای افزایش میزان مرگ و میر در بیماران مبتلا به كووید- 19 باشد.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا و به نقل از وب سایت رسمی انجمن پیشبرد علوم آمریکا، "آرن اکبر" (Arne Akbar) و "درک گیلوری" (Derek Gilroy)، پژوهشگران این پروژه، این مساله را مورد بررسی قرار دادند تا نهایتا بتوانند راهبردهایی را برای کاهش عوارض ناشی از افزایش سن پیدا کنند.
التهاب ناشی از افزایش سن، به خاطر از بین رفتن سلول های پیر در بافت های بدن پیش می آید و مولکول های التهابی را آزاد می کند.
پژوهش های بسیاری نشان داده اند که افزایش التهاب ناشی از افزایش سن می تواند ایمنی کلی بدن و میزان کارآیی واکسن را در افراد مسن کم کند.
پژوهشگران در بررسی های خود، به این نکته اشاره کردند که ممکنست کاهش تعداد سلول های پیر به کمک "داروهای سنولیتیک" (senolytic drugs) یا کاهش التهاب به کمک داروهای ضد التهاب، راهبرد موثری برای بهبود نتایج درمان در بیماران مسن مبتلا به کووید- ۱۹ باشد.
همین طور پژوهشگران، این سوال را مطرح نمودند که آیا واکسن ها می توانند در این محیط التهابی، کارآیی داشته باشند یا خیر.
بگفته پژوهشگران، بررسی در مورد واکسن موثر کووید- ۱۹ باید کاهش کارآیی واکسیناسیون را در بیماران مسن تر نیز در نظر بگیرد و ارتباط این مساله را با التهاب ناشی از پیری ارزیابی کند.
درمان موثر کووید- ۱۹ در بیماران مسن تر، به تلفیقی از داروهای ضد التهابی و ضد ویروسی نیاز خواهد داشت تا مکمل واکسیناسیون در مقابل کروناویروس باشد.
منبع:

1399/04/27
12:16:36
5.0 از 5
2446
تگهای خبر: سایت
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
GoMap گو کپ