Go Map نقشه

سالانه ۴ هزار طرح تحقیقاتی به صندوق پشتیبانی از پژوهشگران ارسال می شود

سالانه ۴ هزار طرح تحقیقاتی به صندوق پشتیبانی از پژوهشگران ارسال می شود

به گزارش نقشه صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوری اعلام نمود سالانه حدود ۴ هزار طرح تحقیقاتی به این مركز ارسال می شود.به گزارش نقشه به نقل از معاونت علمی و فناوری، صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی گسترش فعالیتهای فناورانه را بعنوان یکی از راهبردهای خود همواره در نظر داشته است. در این حوزه صندوق با تشکیل ۱۷ کارگروه تخصصی پشتیبانی از پژوهش های علمی و فناورانه محققان کشور را دنبال می کند.
ایمان افتخاری رئیس صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی اظهار داشت: کارگروه های گوناگون در صندوق وجود دارند که از طرح های پژوهشی محققان سراسر کشور حمایت می کنند. در این صورت حل مسائل کلان کشور با استفاده از توانمندی پژوهشگران و متخصصان سرعت می گیرد.
وی افزود: در سال حدود ۴ هزار طرح تحقیقاتی به صندوق ارسال می شود. یکی از چالش ها در این عرصه غربالگری این طرح ها است که در این حوزه نزدیک به ۲۰۰ دانشمند از سراسر کشور با کارگروه ها برای ارزیابی طرح ها همکاری می کنند. بعد از غربالگری، ارزیابی و داوری نهایی طرح های مورد تایید برای دریافت حمایت مشخص می شوند.
رئیس صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران بیان نمود: طرح های حمایت شده صندوق مسائل هستند که برای رسیدن به نتیجه زمان نیاز دارند اما آنها چاره هایی برای مشکلات و مسائل جامعه عرضه می دهند. چونکه خیلی از این مشکلات احتیاج به انجام پژوهش هایی متناسب دارند.

1399/03/28
22:48:48
5.0 از 5
2840
تگهای خبر: تحقیقات , فناوری , محققان
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
GoMap گو کپ