Go Map نقشه
مشاور صندوق نوآوری مطرح كرد:

رفع نیاز مالی دانشگاه ها در تجاری سازی با عرضه گرنت

رفع نیاز مالی دانشگاه ها در تجاری سازی با عرضه گرنت

به گزارش نقشه مشاور صندوق نوآوری و شكوفایی اظهار داشت: كمك هزینه تحقیق و توسعه (گرنت) فرصت فوق العاده ای برای قابلیت های متراكم شده در دانشگاه های كشور است.به گزارش نقشه به نقل از مهر، جلسه وبینار سید محمد مهدوی مشاور صندوق نوآوری و شکوفایی با معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه تربیت مدرس، تیم پارک علم و فناوری و کمیته بازاریابی این دانشگاه برگزار گردید.
مهدوی در این نشست آنلاین، جزئیات خدمت گرنت سرمایه گذاری یا کمک هزینه تحقیق و توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی را شرح داد و اظهار داشت: در این خدمت یک شتاب دهنده دانش بنیان در کنار یک هسته پژوهشی قرار می گیرد و صندوق نوآوری و شکوفایی با همراهی یکی از عاملان خود مانند صندوق پژوهش و فناوری به تولید محصول از ایده کمک می نماید، به صورتی که پس از TRL۵ یا نمونه اولیه تولید شده، این گروه می تواند از راه خدمت هم سرمایه گذاری یا خدمات دیگر صندوق نوآوری به تولید صنعتی و انبوه آن محصول هم برسد.
وی در مورد مزایای قرارگیری یک شتاب دهنده در کنار هسته های پژوهشی تصریح کرد: شتاب دهنده حرفه ای در تعامل با نهاد دانشگاه و فارغ التحصیل دانشگاهی می تواند باعث شتابدهی تبدیل ایده های دانشگاهی به محصول نهایی شود.
مهدوی در ادامه گرنت یا کمک هزینه تحقیق و توسعه را هزینه ای برای رساندن دانشجویان تحصیلات تکمیلی به کسب و کار دانست و اظهار داشت: با این خدمت توانمندی پژوهشی دانشجویان تحصیلات تکمیلی هدفمند شده و مهارت ورود به اکوسیستم را کسب می کنند و با قرارگیری در فرایند شتاب دهی امکان دانش بنیان شدن فراهم می شود.
مشاور صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: از آنجایی که شرکت های دانش بنیان فعال در فضای کسب و کار از موضوعات آینده محور استقبال نمی کنند، شتاب دهنده های دانش بنیان می توانند در کنار هسته های پژوهشی قرار بگیرند. البته ریسک پروژه هم بر عهده صندوق نوآوری و شکوفایی خواهد بود و شتاب دهنده ریسکی را بعهده ندارد.
وی در انتها تصریح کرد: این خدمت، فرصت فوق العاده ای برای قابلیت های متراکم شده در دانشگاه های کشور است. هم اکنون ظرفیت های زیادی در دانشگاه ها وجود دارد که می توانند به TRL۵ رسیده و آماده ورود به بازار باشند. صندوق می تواند این نیاز مالی دانشگاه ها را با پذیرش ریسک سرمایه گذاری و به صورت بلاعوض تأمین کند.

1399/03/21
11:56:54
5.0 از 5
2724
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ