Go Map نقشه

بزرگترین نیروگاه خورشیدی بریتانیا مجوز گرفت

بزرگترین نیروگاه خورشیدی بریتانیا مجوز گرفت

نقشه: پارك خورشیدی ˮCleve Hillˮ كه بزرگترین نیروگاه خورشیدی بریتانیا خواهد بود، بطور رسمی مجوز گرفت تا برق مورد نیاز 91 هزار خانه را تامین كند.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، دفتر بازرسی برنامه ریزی بریتانیا اعلام نمود که یک پارک خورشیدی که بزرگترین پارک خورشیدی در انگلستان خواهد بود، از طرف مقامات دولتی برای توسعه، چراغ سبز دریافت کرده است.
طبق گفته گاردین، پارک خورشیدی "Cleve Hill" از ۸۸۰ هزار پنل خورشیدی تشکیل می شود و دارای اوج ظرفیت ۳۵۰ مگاوات(MW) خواهد بود. طبق اطلاعات سایت این پارک خورشیدی، برق تولیدی این نیروگاه برای تامین انرژی حدود ۹۱ هزار خانه کافی است. مقرر است این پارک خورشیدی در حدود ۹۶ کیلومتری جنوب شرقی لندن ساخته شود.
پارک خورشیدی "Cleve Hill" شامل ماژول های فتوولتائیک، ذخیره انرژی و زیرساخت های در رابطه با توسعه خواهد بود.
سازندگان این پارک خورشیدی می گویند که انرژی خورشیدی تولید شده در این نیروگاه به انگلیس کمک می نماید تا به هدف خود برای رسیدن به عدم انتشار کربن تا سال ۲۰۵۰ برسد.
از آنجائیکه ظرفیت این نیروگاه بیش از ۵۰ مگاوات است، بعنوان یک پروژه زیرساختی قابل توجه در سطح ملی شناخته می شود و راه اندازی آن منوط به درنوردیدن پروسه بازرسی و جلسات عمومی شد.
مخالفان راه اندازی این نیروگاه از صنعتی شدن احتمالی این منطقه و اینکه یک منظره طبیعی کامل را نابود می کند، ابراز نگرانی کرده اند.
یکی از مخالفان می گوید: من هم می خواهم ببینم تا انتشار کربن[در انگلیس] تا سال ۲۰۵۰ به صفر برسد، اما این کار نباید به هر قیمتی صورت گیرد.
توسعه دهندگان "Cleve Hill" با تاکید بر مزایای انرژی پاک این پارک خورشیدی و ذکر درآمدی که می تواند برای جوامع روستایی داشته باشد، به این نگرانی ها واکنش نشان دادند.
"امیلی مارشال" سخنگوی این پارک خورشیدی اظهار داشت: پارک خورشیدی افزایش ۶۵ درصدی تنوع زیستی در این منطقه را فراهم خواهدنمود.
در صورتیکه "Cleve Hill" بزرگترین نیروگاه خورشیدی در انگلیس خواهد بود، اما در مقایسه با سایر پارک های خورشیدی در سطح جهان هنوز نسبتاً کوچک است. بزرگترین نیروگاه خورشیدی در اروپا، نیروگاه "Núñez de Balboa" در اسپانیا است که دارای ۱.۴ میلیون صفحه خورشیدی و ظرفیت کلی ۵۰۰ مگاوات است. همین طور نیروگاه خورشیدی "نور ابوظبی" در امارات متحده عربی بزرگترین کارخانه خورشیدی در جهان است که دارای ظرفیت ۱.۱۸ گیگاوات و دارای ۳.۲ میلیون صفحه خورشیدی است.
منبع:

1399/03/10
11:59:17
5.0 از 5
2780
تگهای خبر: سایت
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ