Go Map نقشه
معاون آموزشی دانشگاه علامه خبر داد

استعلام از وزارت علوم برای برگزاری امتحانات مجازی

استعلام از وزارت علوم برای برگزاری امتحانات مجازی

به گزارش نقشه معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبائی از استعلام از وزارت علوم برای برگزاری امتحانات مجازی در این دانشگاه آگاهی داد و اظهار داشت: فكر می كنم امنیت آزمون های مجازی شاید از آزمون های حضوری نیز بیشتر باشد.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، دکتر جلیل احمدوند ضمن بیان این مطلب درباب نحوه برگزاری امتحانات اختتام ترم دانشجویان اظهار نمود: اراده ما در درون دانشگاه بر این است که امتحانات به شکل مجازی برگزار شود، اما باید از وزارت علوم نیز کسب تکلیف نماییم و در تماس هستیم تا تصمیم نهایی مشخص شود ولی مجموعه آموزش، ریاست دانشگاه و بخش های تخصصی دانشگاه علامه طباطبائی این آمادگی را دارند که امتحانات اختتام ترم به شکل مجازی اجرا شود.
معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبائی درباره مشکلاتی که در پروسه برگزاری امتحانات مجازی پیش روی دانشگاه است، اظهار داشت: بیشترین مشکل ما نحوه تهیه سوالات در سیستم مجازی بود که حالا در حال آموزش به استادان هستیم تا با این سیستم آشنا گردند. همین طور جلسه ای با هیئت رئیسه دانشگاه و دانشکده ها در زمینه آشنایی استادان با نحوه طراحی انواع سوالات تستی و تشریحی برگزار کردیم و این آمادگی را داریم که مجازی اجرا شود ولی مقرر کردیم تصمیم نهایی با استعلام از وزارت علوم باشد.
او همینطور درباره موافقت وزارت علوم برای برگزاری مجازی امتحانات اختتام ترم اظهار داشت: بعید است مسئولان وزارتخانه، مخالفتی با این سیستم داشته باشند. بعد از استعلام نهایی از وزارت علوم ما نیز تصمیم نهایی خودرا در خصوص مجازی بودن یا حضوری بودن امتحانات اعلام خواهیم کرد.
معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبائی در پاسخ به این پرسش که اگر برگزاری امتحانات اختتام ترم به صورت مجازی بود، آیا مشکلی برای دسترسی دانشجویان به سامانه امتحانات پیش نمی آید، اظهار داشت: فکر نمی کنم. بالاخره تجربه جدیدی است. روزهای ابتدایی برگزاری کلاس های درس به صورت آنلاین نیز با همین سوال مواجه بودیم اما بیش از ۹۷ درصد دانشجویان در سیستم آنلاین شرکت کردند. ممکنست مشکلاتی وجود داشته باشد چون برگزاری این شیوه، تجربه جدیدی است.
وی اشاره کرد: تمام تلاش ما این است که کمترین لطمه در پروسه برگزاری امتحانات وجود داشته باشد. ضمن اینکه حالا اساتید به ساده ترین روش آموزش می بینند و همین آموزش را برای دانشجویان در نظر گرفتیم که با کمترین لطمه اجرا شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبایی، احمدوند اشاره کرد: فکر می کنم امنیت آزمون های مجازی شاید از آزمون های حضوری نیز بیشتر باشد چون در این سامانه ها گزینه های مختلفی وجود دارد و استاد می تواند سوالات را تقسیم بندی کند، بدین سبب سیستم کاملا منظم و علمی است که امیدواریم امتحانات با کمترین ضریب خطا اجرا شود.
منبع:

1399/03/05
13:29:15
5.0 / 5
2459
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
GoMap گو کپ