Go Map نقشه

وقتی چاپ سه بعدی با كروناویروس مقابله می كند

وقتی چاپ سه بعدی با كروناویروس مقابله می كند

نقشه: یك استارتاپ ایتالیایی برای تامین تجهیزات مورد نیاز بیماران مبتلا به كروناویروس، از فناوری چاپ سه بعدی كمك گرفته است.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا و به نقل از سی ان بی سی، مدیرعامل یك استارتاپ ایتالیایی كه در حوزه چاپ سه بعدی فعالیت دارد، در اوایل این ماه دریافت، بیمارستانی كه در نزدیكی مركز شیوع كروناویروس در ایتالیا قرار گرفته، به كمبود تجهیزاتی كوچك اما مهم گرفتار شده است. این تجهیزات، دریچه هایی هستند كه دستگاه تنفس را به ماسك های اكسیژن متصل می كنند.
شركتی كه این دریچه های كوچك را می سازد، نمی توانست از عهده میزان تقاضا برآید؛ بنا بر این پزشكان تصمیم گرفتند تا راهكارهای جدیدی عرضه كنند.
"كریستین فراكاسی" (Cristian Fracassi)، مدیرعامل این استارتاپ در مصاحبه ای اظهار داشت: ما در مورد این كمبودها شنیدیم و به سرعت با بیمارستان تماس گرفتیم تا نمونه های دریچه تهیه شده با فناوری چاپ سه بعدی را به آنها معرفی نماییم. بیمارستان، فناوری ما را آزمایش كرد و كارآیی آنها را مورد تایید قرار داد. ما بعد از این آزمایش، 100 دریچه تولید كردیم و آنها را به افراد مورد نیاز رساندیم.
این استارتاپ، تنها جایی نیست كه پژوهشگران در آن برای مقابله با كروناویروس تلاش می كنند. "آیزاك بودمن" (Isaac Budmen) و "استفانی كیف" (Stephanie Keefe)، دو پژوهشگر اهل نیویورك نیز طی پروژه ای به چاپ سه بعدی بیش از 300 سپر حفاظتی صورتی پرداختند تا كسانی كه در مراكز آزمایش كروناویروس مشغول كار هستند، از آنها استفاده كنند.


كوشش برای ارائه فناوری هایی كه به مقابله با كروناویروس كمك می كنند، در سراسر جهان ادامه دارد و شركت ها و استارتاپ های گوناگون برای ابداع و ارائه تكنولوژیهای جدید تلاش می كنند.
منبع:

1399/01/03
20:09:14
5.0 از 5
3736
تگهای خبر: تكنولوژی , دستگاه , فناوری
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ