Go Map نقشه

تجهیزات بیمارستانی آمریكا به راحتی قابل هك هستند

تجهیزات بیمارستانی آمریكا به راحتی قابل هك هستند

نقشه: بررسی های مؤسسه پالو آلتو نتوركس نشان میدهد خیلی از تجهیزات و سیستم های بیمارستانی به سبب استفاده از سیستم عامل های قدیمی و به روزنشده بسادگی قابل هك هستند.به گزارش نقشه به نقل از سیلیكون، این مؤسسه آگهی داده كه بخش بهداشت و درمان آمریكا به سبب بی توجهی به به روز كردن سیستم عامل های ابزار و تجهیزات مورد استفاده خود در شرایط وخیمی به سر می برد.
شركت های فناوری معمولاً پس از چند سال سیستم عامل ها و نرم افزارهای قدیمی خودرا بازنشسته می كنند و برای به روزكردن آنها وصله های امنیتی جدید عرضه نمی كنند. این در حالیست كه معمولاً لطمه پذیری های امنیتی جدیدی در این سیستم عامل ها و نرم افزارها شناسایی می شود كه هكرها از آنها برای سرقت اطلاعات بهره می گیرند.
بسیاری از تجهیزات و ابزار بیمارستانی مانند دستگاه های اشعه ایكس و ام آر آی و نیز اسكنرهای CAT معمولاً با چنین مشكلاتی مواجهند. متداول ترین سیستم عامل های قدیمی مورد استفاده در بیمارستان ها عبارتند از ویندوز ایكس پی، ویندوز ویستا و ۷ كه پشتیبانی مایكروسافت از تمامی آنها به انتها رسیده است.
از هر ۵ ابزار و تجهیزات تصویربرداری پزشكی بررسی شده توسط این مؤسسه در آمریكا چهار ابزار از سیستم عامل های قدیمی به روزنشده استفاده می كردند. همین طور از ۱.۲ میلیون وسیله بیمارستانی متصل به اینترنت، ۸۳ درصد مجهز به نرم افزارهای قدیمی بوده اند.


منبع:

1398/12/21
23:53:40
5.0 از 5
3591
تگهای خبر: اینترنت , دستگاه , فناوری
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ