Go Map نقشه
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم خبر داد

راه اندازی یك پویش دانشجویی برای مقابله با بیماری كرونا

راه اندازی یك پویش دانشجویی برای مقابله با بیماری كرونا

نقشه: معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم از راه اندازی پویش دانشجویی «زندگی، دست یاریگر توست...» بمنظور كمك به مقابله با بیماری كرونا آگاهی داد.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، دكتر غلامرضا غفاری با اعلام این خبر اظهار نمود: از آنجائیكه شیوع بیماری كرونا در شرایط كنونی سبب بروز یكی از بزرگ ترین چالش ها و مخاطرات اجتماعی در بیشتر از 40 كشور دنیا و همچون كشور ما شده است، غلبه بر این بیماری علاوه بر بهره گیری از ظرفیت های درمانی، نیازمند تقویت زیر ساخت های اجتماعی است.
وی تقویت امید، اعتماد و همبستگی را از مهم ترین ملزومات اجتماعی برای فائق آمدن بر این چالش عنوان و اشاره كرد: دانشگاه بعنوان موتور محرك اجتماع نقش به سزایی در تقویت بنیان های اجتماعی داشته و می تواند در كاهش این قبیل تلاطم ها ایفای نقش كند.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم ایجاد آرامش، پرهیز از بروز استرس و فشارهای روحی و جلوگیری از انتشار شایعات ضمن اطلاع رسانی دقیق و به هنگام را در مقابله با این بیماری ضروری دانست و تاكید كرد: این عوامل به همراه كوشش های درمانی می تواند جامعه ما را از این چالش خطیر عبور دهد.
غفاری ضمن تشكر از خدمات باارزش و ماندگار كادر پزشكی، پرستاری و دست اندركاران حوزه سلامت كشور اظهار داشت: دانشگاه ها و كنش گران دانشگاهی نیز در امتداد ایفای مسؤلیت اجتماعی خود در قبال جامعه می بایست وارد عمل شده و به یاری این عزیزان بشتابند.
وی افزود: در این راستا پویش دانشجویی «زندگی، دست یاریگر توست...» با همراهی تمامی كنش گران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها راه اندازی می شود. هدف از ایجاد این پویش بزرگ، مشاركت و یاری رساندن دانشگاهیان در كاهش عوارض اجتماعی این بیماری است.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم اضافه كرد: رشد عقلانیت تعدادی از طریق افزایش آگاهی های عمومی، تقویت همبستگی اجتماعی و پرهیز از اقدامات متعارض و موازی با سیاست گذاران و دست اندركاران این موضوع، ارتقای امید و نشاط اجتماعی در شرایط پر استرس كنونی بوسیله ایجاد آرامش در جامعه، ترویج فرهنگ كمك رسانی بوسیله پیگیری اقدامات پیشگیرانه و آموزش های خود مراقبتی و نیز در صورت ضرورت مشاركت در خدمات رسانی بهداشتی و درمانی به شهروندان از كار ویژه های این پویش دانشجویی به شمار می روند.
غفاری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تجربه موفق این قبیل پویش ها در موضوعات اخیر خصوصاً در سیل ابتدای امسال، ابراز امیدواری كرد همه با یاری یكدیگر و در كنار كوشش های خستگی ناپذیر كادر درمانی بتوانیم هر چه زودتر و در آستانه عید نوروز بار دیگر بر یك مشكل غلبه پیدا نماییم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، او در آخر از كلیه كنش گران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها شامل مجموعه های دانشجویی، كانون های فرهنگی، انجمن های علمی، تشكل های اسلامی، نشریات دانشجویی، معاونان و مدیران فرهنگی دانشجویی، استادان مشاور فرهنگی و كارشناسان فرهنگی كه همواره همراه حركت فرهنگی دانشگاه ها هستند، دعوت كرد تا با پیوستن به این پویش بزرگ در ریشه كنی این بیماری مؤثر باشند.
منبع:

1398/12/11
22:25:16
5.0 از 5
3916
تگهای خبر: آموزش , تجربه , خدمات , دانشگاه
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
GoMap گو کپ