Go Map نقشه
دبیر ستاد آب و خشكسالی:

خلق ثروت آب در گرو بهره مندی از ایده های فناورانه

خلق ثروت آب در گرو بهره مندی از ایده های فناورانه

به گزارش نقشه دبیر ستاد توسعه فناوری های آب و خشكسالی معاونت علمی اظهار داشت: خلق ثروت در حوزه آب با استفاده از بهره مندی از استارت آپ ها فراهم می گردد.به گزارش نقشه به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نادرقلی ابراهیمی در دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فناوریهای آب، خاك و محیط زیست معاونت علمی با اشاره به اینكه بررسی مشكلات شركت های دانش بنیان و استارت آپ ها در دستور كار است اظهار داشت: با استفاده از حضور شركت های دانش بنیان و بهره مندی از تكنیك های نوپایه در حوزه آب و خشكسالی می توانیم به خلق ثروت و رفع مشكلات زیست محیطی در كشور دست یابیم.
ابراهیمی با اشاره به نقش ایده پردازان، استارت آپ ها و شركت های دانش بنیان در روند برگزاری این دوره از نمایشگاه اظهار داشت: به صورت حتم حضور ایده های نوین و نمایش رشد فكری، علمی و فناورانه در حوزه آب و خشكسالی، در روند برگزاری این رویداد تاثیر گذار بوده است.
وی در ادامه با اشاره به مشكلات و شرایط موجود كشور بیان كرد: تجربه نشان داده است كه شرایط تحریم ها همواره نقطه شروع موفقیت می تواند باشد، این دفعه هم می توانیم با بهره مندی از ایده های نوین، خصوصا شركت های دانش بنیان و استارت آپ ها مشكلات حیاتی و مهم كشور را مرتفع سازیم.
دبیر ستاد توسعه فناوریهای آب و خشكسالی اظهار داشت: از زمان شروع برنامه ریزی دومین جشنواره و نمایشگاه آب طی سه نوبت تمدید عرضه پیشنهادات فناورانه، تعداد ۲۰۱ ایده دریافت شد كه قابل توجه است و به صورت حتم این میزان گستردگی ایده های فناورانه نشان از بزرگی و اقتدار كشورمان در حوزه های علمی است.
وی با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران اظهار نمود: در عرصه تعاملات بین المللی با حضور مقتدرانه مدیریت صحیح منابع، هم فكری، به تعبیر خواهد رسید.
ابراهیمی اظهار داشت: فرصت به وجود آماده منوط به برگزاری جشنواره نخواهد بود و ایده پردازان، و فعالان مراكز تحقیقاتی میتوانند ایده های خویش را در حوزه آب و خشكسالی عرضه كنند.
ابراهیمی اظهار داشت: ۱۰۷ شركت دانش بنیان در حوزه آب، وجود دارند كه از این میزان پنجاه شركت به منظور حضور در جشنواره اعلام آمادگی كردند.
دبیر ستاد توسعه فناوری آب و خشكسالی معاونت علمی از اختصاص غرفه به شركت های دانش بنیان اطلاع داد و اظهار داشت: در این جشنواره به شركت های دانش بنیان به منظور عرضه فناوریهای خود به بخش علمی و فناورانه فضائی اختصاص داده شده است.
ابراهیمی اظهار داشت: در ستاد توسعه فناوری آب و خشكسالی معاونت علمی عمده فعالیت ها حاكمیتی است، تا بتوانیم با حضور دانشگاهیان و شركت های دانش بنیان زیر چتر استارت آپ ها فعالیت ها حاكمیتی را گسترش دهیم.
دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فناوریهای آب، خاك و محیط زیست در محل سازمان تحقیقات و آموزش كشاوری از ۱۲ تا ۱۴ آذر ماه برپا خواهد شد.

1397/09/13
17:08:45
5.0 از 5
4582
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ