Go Map نقشه
چالش هایی كه شركت های لیزری در كشور دارند

ساخت دستگاه جوشكاری برای صفحات نازك

ساخت دستگاه جوشكاری برای صفحات نازك

به گزارش نقشه محققان یكی از شركت های فناور موفق به ساخت دستگاه پرتابل جوشكاری لیزری شدند كه قادر به جوشكاری بر روی صفحات نازك استیل است و به قول آنها كاربرد این دستگاه باعث كاهش هزینه های تمام شده محصول نهایی خواهد شد.


سید محمدامین موحد ابطحی، مجری طرح در گفتگو با ایسنا، تولید دستگاه های جوشكاری لیزری صنعتی را از زمینه های تحقیقاتی این شركت فناور دانست و اظهار داشت: هم اكنون انواع ماشین آلات لیزرهای فایبر را برای حكاكی و لیزرهای جوش طراحی و تولید می نماییم.
وی دستگاه جوش لیزر را از دستاوردهای این شركت نام برد و خاطرنشان كرد: این دستگاه می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای روش های جوش سنتی باشد؛ چون كه قادر به ایجاد جوش با دقت و با كیفیت بالا بر روی محصولات ساخته شده در صنایع مختلف است.
ابطحی با اشاره به اینكه دستگاه جوش لیزری ساخته شده در هر كارگاه كوچك و شركت تولیدی قابل استفاده می باشد، تصریح كرد: این دستگاه قابل حمل است و بعنوان دستگاه جوش لیزر سیار با توان پایین می توان از آن برای جوش صفحات نازك در صنایعی چون خودروسازی و لوازم خانگی بهره برداری نمود.
به قول وی، در هر صنایعی كه استیل یك، دو و نیم میلی متر استفاده می شود، می توان از این دستگاه جوش لیزر بهره برد.
مجری طرح با اشاره به اینكه نوع لیزر استفاده شده از نوع لیزرهای فایبر است و تصریح كرد: نور لیزر از راه فیبر نوری بر روی گان (هد جوشكاری) منتقل می شود و از آنجایی كه هد جوشكاری توسط اپراتور و با دست كنترل می شود، هر اپراتوری با آموزش های ابتدایی می تواند از این دستگاه استفاده نماید.
وی از تولید نمونه تجاری سازی این دستگاه اطلاع داد و اظهار داشت: این دستگاه بگونه ای طراحی شده كه می تواند سرعت جوش را تا ۱۰ برابر افزایش و هزینه های پرداخت كاری و پولیش كاری آنرا كم كند و این امر سبب می شود كه قیمت تمام شده محصول نهایی كاهش پیدا كند.
ابطحی در مورد علل تبدیل نشدن این شركت به شركت دانش بنیان، افزود: انتظار مسؤولان از شركت هایی مانند ما این است كه سورس لیزر را بسازیم، در حالیكه ساخت لیزر احتیاج به سرمایه گذاری بسیاری زیادی دارد. از جانب دیگر نمونه لیزر تولیدی در كشور از لحاظ قیمتی قابل رقابت با نمونه های وارداتی نیست و بسیار بالاتر است و اگر بخواهیم از نمونه های ساخته شده در كشور استفاده نماییم، قیمت محصول ما رقابتی در بازار نیست؛ ازاین رو مجبور هستیم از محصولات با قیمت رقابتی استفاده نماییم.1398/12/02
13:38:40
5.0 از 5
4255
تگهای خبر: آموزش , بازار , تحقیقات , خودرو
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
GoMap گو کپ