Go Map نقشه
درخواست ناسا از خودروسازها:

برایمان ماه نورد بسازید

برایمان ماه نورد بسازید

نقشه: ناسا از شركت های سازنده خودرو خواسته تا به این سازمان فضایی برای طراحی یك مریخ نورد جدید كمك كنند.به گزارش نقشه به نقل از نكست وب، هنوز معین نمی باشد به چه علت چنین درخواستی در چنین زمانی مطرح شده، اما همزمانی این مساله با رونمایی از خودروی جان سخت سایبرتراك تسلا جالب توجه به نظر می آید.
الون ماسك مدیر عامل تسلا یك گروه حرفه ای را برای طراحی این خودرو به كار گرفت و باتوجه به ریاست وی بر شركت فضایی اسپیس ایكس افزایش تعاملات وی با ناسا دراین زمینه دور از ذهن به نظر نمی رسد.
سایبر تراك خودروی مستحكمی است كه به صورت برقی طراحی شده و شتاب صفر تا صد آن به حدود دو ثانیه می رسد. پنجره های محكم یكی دیگر از مزیت های این خودرو است و می توان انتظار داشت بتوان با ایجاد تغییراتی در موتور و چرخ های این خودرو از آن برای انجام ماموریت های فضایی نیز استفاده نمود.
البته باید توجه داشت كه تسلا تنها شركت خودروسازی نیست كه ممكنست در آینده ماه نورد یا مریخ نورد تولید نماید. آئودی چندی پیش یك ماه نورد را بطور آزمایشی تولید كرد و جنرال موتورز هم سال هاست با ناسا همكاری دارد. اما پیوند تسلا با فضا به سبب تأسیس شركت اسپیس ایكس توسط الون ماسك سبب شده شانس همكاری وی با ناسا بیشتر از سایر رقبا باشد.
ناسا می خواهد تا سال ۲۰۲۴ فضانوردانی را مجدداً به ماه بفرستد و باتوجه به برنامه ریزی طولانی مدت آن برای ایجاد مناطق مسكونی در ماه و سپس مریخ حل مشكل حمل و نقل در این كرات یك چالش جدی شمرده می شود. در درخواست رسمی ناسا دراین زمینه كه از این آدرس در دسترس می باشد، تصریح شده كه دولت امریكا خواهان تولید یك وسیله نقلیه برقی و خودران جهت استفاده فضایی است.


منبع:

1398/11/20
23:04:51
5.0 از 5
4499
تگهای خبر: خودرو , طراحی
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ