Go Map نقشه
با تلاش پژوهشگران آمریكایی صورت می گیرد

بررسی باكتری هایی كه عامل بی خوابی هستند

بررسی باكتری هایی كه عامل بی خوابی هستند

نقشه: پژوهشگران آمریكایی قصد دارند طی پروژه جدیدی، به بررسی تأثیر باكتری ها بر میزان خواب و بیداری بپردازند.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا و به نقل از ساینمگ، پژوهشگران "دانشگاه ایالتی واشنگتن"(WSU) و "دانشگاه ماساچوست در امهرست"(UMass) موفق شدند بودجه ای به مبلغ یك میلیون دلار جهت بررسی اثر باكتری بر مغز دریافت نمایند. آنها قصد دارند در این پژوهش، تأثیر تنوع در سطح باكتری مغز را بر میزان خواب و بیداری و ساعت زیستی بدن مورد بررسی قرار دهند.
"جیمز كروگر"(James Krueger)، استاد دانشگاه ایالتی واشنگتن و سرپرست پژوهش اظهار داشت: تعداد باكتری های موجود در بدن، از میزان سلول های آن بیشتر است و می تواند خواب، شناخت، حوصله، دمای مغز، اشتها و خیلی از عملكردهای مغز را تحت تأثیر قرار دهد. ما هنوز درك درستی از نحوه عملكرد باكتری ها نداریم.
پژوهشگران قصد دارند در این پروژه، از مدلهای شبیه سازی شده وضعیت "پرواززدگی"(Jet lag) استفاده كنند كه ساعت زیستی بدن را مختل می كند. افرادی كه سفر بخصوص سفر با هواپیما را تجربه می كنند، به پرواززدگی گرفتار می شوند و تغییراتی در خواب، شناخت و حتی دمای بدن آنها پدید می آید.
"ایلیا كاراتسوروس"(Ilia Karatsoreos)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: در وضعیت پرواززدگی، خیلی از عملكردهای عادی بدن، هماهنگی با یكدیگر را از دست می دهند. ما انتظار داریم كه با جستجوی تغییرات تولید باكتری در مغز بتوانیم روش های جدیدی برای درمان پرواززدگی و ناهماهنگی عملكردهای فیزیولوژیكی كه در سنین بالا رخ می دهند، كشف نماییم.
كروگر در اوایل سال 1980، یك مولكول تقویت خواب را از مغز خرگوش های مبتلا به بی خوابی و همینطور از ادرار انسان جدا كرد. ساختار شیمیایی این مولكول، یك "مورامیل پپتید"(muramyl peptide) بود.
در زمانی كه این كشف صورت گرفت، اندازه گیری میزان مورامیل پپتید دشوار بود. بهبود فناوری های اندازه گیری هم اكنون به پژوهشگران كمك خواهد نمود تا سطح مورامیل پپتید مغز و ارتباط آنها با چرخه خواب و بیداری را تشخیص دهند.
پژوهشگران با كمك فناوری های كنونی می توانند به بررسی این مورد بپردازند كه آیا كمبود خواب می تواند به افزایش سطح مورامیل پپتید مغز منجر شود یا خیر.
كروگر اظهار داشت: ذهن ما، نتیجه هم زیستی باكتری و انسان است. گسترش این مفهوم با تعیین نحوه تعامل این گونه های مجزا با یكدیگر می تواند بینش ما را در مورد شناخت، اختلالات روانی، هوشیاری هنگام خواب و به صورت كلی انسان بودن تغییر دهد.1398/11/14
13:21:31
5.0 از 5
4356
تگهای خبر: تجربه , دانشگاه , فناوری
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ