Go Map نقشه

صنعت زالو فناور می شود

صنعت زالو فناور می شود

به گزارش نقشه ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری در صدد است كه صنعت زالو را با فناوری بیامیزد.به گزارش نقشه به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نشست مشترك ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی و نمایندگان برخی مراكز اجرایی و علمی با محوریت تكثیر و فرآوری اصولی و منطبق با استانداردهای تایید شده بهداشتی در حوزه صنعت پرورش زالو برگزار گردید.
محمدحسن عصاره دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این جلسه اظهار داشت: با عنایت به تحقیقات صورت گرفته علمی و آكادمیك، مباحث درمانی در رابطه با زالو نه فقط در ایران كه در دیگر كشورها هم مورد توجه روزافزون قرار دارد.
به گفته عصاره بر خلاف بسیاری دیگر از روش های این حوزه از درمان، با عنایت به تماس این موجود (زالو) با خون انسان، تمامی فرایندهای درمان با كمك زالو شامل تولید، تكثیر و مباحث در رابطه با نظارت بر روند درمانی باید با حساسیت و دقت بالا مورد واكاوی و بازنگری قرار گیرد.
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به برنامه های انجام گرفته در حوزه درمان با كمك زالو در این ستاد، اظهار داشت: برای حذف درمان های غیر علمی در حوزه سلامت زالو درمانی، باید هماهنگی بین دستگاهی بیشتری انجام گیرد.
محمدحسن عصاره، ضمن تقدیر از اقدامات انجام گرفته برای توسعه آبزیان( ماهی، میگو،....) به صورت اعم و گسترش پرورش زالو به صورت اخص، بیان داشت: در زمان پیروزی انقلاب اسلامی، كل تولید كشور در زمینه پرورش آبزیان، عددی در حدود ۳۰ هزار تن بوده است، این در شرایطی است كه این رقم در سالجاری، بالغ بر ۱ میلیون و دویست هزار تن بود.
صادرات فراورده های صنعت پرورش زالو و مسائل در رابطه با آن همچون دیگر محورهای این نشست بود.

1398/11/08
20:07:28
5.0 از 5
4488
تگهای خبر: تحقیقات , دستگاه , فناوری
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
GoMap گو کپ