Go Map نقشه

ابداع فناوری جدیدی برای تبدیل ربات ها به مرد عنكبوتی

ابداع فناوری جدیدی برای تبدیل ربات ها به مرد عنكبوتی

به گزارش نقشه پژوهشگران آمریكایی، فناوری مكش جدیدی طراحی نموده اند كه به ربات ها امكان می دهد از دیوار بالا بروند.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا و به نقل از فیز، پژوهشگران "موسسه فیزیك آمریكا"(AIP)، نوعی واحد مكش ابداع نموده اند كه می توان از آن روی سطوح ناملایم هم استفاده نمود. این فناوری را می توان روی سطوح ناملایم بدون توجه به نوع بافت آنها به كار گرفت و یا از آن در ابداع ربات هایی كه قابلیت بالا رفتن از دیوار را دارند و بازوهای رباتیك با قابلیت برداشتن اجسام به كار گرفت. این تكنولوژی جدید می تواند با كمك قدرت مكش، امكان بالا رفتن از دیوار را برای ربات ها فراهم آورد.
روش های سنتی و ابزار پیشین مكش به خاطر مشكل نشتی، معمولا نمی توانند كار خویش را روی سطوح ناملایم به خوبی انجام دهند و همین به نقص در كار آنها منجر می شود.
"ژین لی"(Xin Li) و "كیج شی"(Kaige Shi)، پژوهشگران موسسه فیزیك آمریكا، روش متفاوتی را برای ابداع واحدهای مكش پیش گرفته اند. روش آنها می تواند با برقراری چرخش سریع آب میان سطح و جام مكش، خیلی از محدودیت های واحدهای كنونی مكش را برطرف كند.
لی در اینباره اظهار داشت: طراحی ما، كاربردهای بسیاری دارد اما عقیده ما این است كه استفاده از آن در یك ربات كه قابلیت بالا رفتن از دیوار را دارد، كارآمدترین آنها خواهد بود. این ربات در مقایسه با ربات های دیگر كه از دیوار بالا می روند، می تواند به بهبودی قابل توجهی در عملكرد خود برسد.


نیروی گریز از مركز آب در حال گردش، تفاوت فشار را از بین می برد و از نشت آب پیشگیری می كند. پژوهشگران، فناوری خویش را با سه اندازه مكش و كاربرد متفاوت آزمایش كردند. یك مرتبه روی یك بازوی رباتیك و برای برداشتن و به كار بردن اجسام، یك مرتبه روی رباتی با قابلیت بالا رفتن از دیوار و بار دیگر روی یك ابزار شبیه به "مرد عنكبوتی" كه قابلیت بالا رفتن از دیوار را داشت.
لی اضافه كرد: گام بعدی ما در این پژوهش، كوشش برای كاهش مصرف آب است. اگر این واحد مكش بتواند میزان مصرف آب را كم كند، برای مدتی طولانی كاربرد خواهد داشت و آب كمی هم مصرف خواهد نمود. رباتی كه از دیوار بالا می رود، با كمك این واحد مكش می تواند به جای متصل شدن به مخزن آب، آب مورد نیاز خویش را حمل كند.1398/10/28
14:27:36
5.0 از 5
4587
تگهای خبر: تكنولوژی , طراحی , فناوری
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
GoMap گو کپ