Go Map نقشه

عرضه گربه های رباتیك با شخصیت های متفاوت

عرضه گربه های رباتیك با شخصیت های متفاوت

به گزارش نقشه یك شركت چینی رباتی به شكل گربه تولید كرده كه مارس كت نام دارد و می تواند از خیلی از قابلیت های گربه ها تقلید كند.به گزارش نقشه به نقل از نیواطلس، مارس كت كه توسط شركت الفانت رباتیكس تولید شده، به صورت خودكار در محیط اطراف خود حركت كرده و مانند گربه ها جست و خیز می كند. برای تسهیل حركت برای این گربه ۱۶ مفصل مجهز به موتور برقی در نظر گرفته شده است.
گربه مورد اشاره در حین راه رفتن، كارهایی مانند بازی، خوابیدن و حتی دفن كردن برخی اشیا و زباله ها را در زیرزمین به سبك گربه های عادی انجام می دهد.
بر روی بینی این گربه یك دوربین نصب شده تا درك آن از محیط اطراف افزایش یابد. یك سیستم لیزری برای سنجش فواصل، یك میكروفون، یك بلندگو، شش سنسور لمسی و یك ریزپردازنده كامپیوتری Raspberry Pi همچون دیگر امكانات این ربات است.
مارس كت با استفاده از ابزار مورد اشاره، قادر به شناسایی اشیای مختلف است و همینطور از برخورد با موانع اجتناب می كند. درك و پاسخ دادن به فرامین صوتی هم به همین شیوه صورت می گیرد.
نكته مهم اینكه هر یك از این گربه های رباتیك بر اساس شیوه تعامل مالك خود، شخصیت ها و خصوصیت های اخلاقی متفاوتی پیدا می كنند و رفتار و اخلاق آنها در گذر زمان بر همین مبنا تغییر می كند. بعنوان مثال، اگر كاربری زیاد با گربه اش صحبت كند، گربه رباتیك هم به دفعات برای وی میو میو خواهد نمود. لحن و حالت صدای مالك هم در این حوزه تأثیرگذار خواهد بود.
در مجموع این گربه می تواند شش شخصیت متفاوت به خود بگیرد كه عبارتند از مشتاق و سرحال در مقابل سر به زیر و كناره گیر، پر انرژی در مقابل تنبل و اجتماعی در مقابل خجالتی.
نرم افزار این گربه به شكل متن باز طراحی شده تا كاربران بتوانند بنا بر میل خود امكانات جدیدی به آن اضافه كنند. باتری مارس كت پس از یك مرتبه شارژ برای سه ساعت قابل استفاده می باشد. قیمت این ربات كه بزودی به بازار می آید ۱۳۰۰ دلار است.

1398/10/07
20:19:50
5.0 از 5
4588
تگهای خبر: بازار , طراحی
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ