Go Map نقشه

گوشی هواوی نخست وزیر انگلیس جنجال آفرین شد

گوشی هواوی نخست وزیر انگلیس جنجال آفرین شد

به گزارش نقشه استفاده بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس از یك گوشی هواوی پی ۲۰ برای تهیه عكس سلفی با مجریان شبكه آی تی وی این كشور جنجال آفرین شد.به گزارش نقشه به نقل از فوربس، در شرایطی كه انگلیس از سوی دولت ترامپ برای عدم همكاری با هواوی به منظور عرضه خدمات نسل پنجم تلفن همراه تحت فشار قرار دارد، این اقدام جانسون به مذاق برخی منتقدان وی خوش نیامده و آنها استفاده جانسون از یك گوشی هواوی را تهدیدی برای امنیت ملی این كشور دانسته اند.
جانسون و ترامپ اخیرا در جریان برگزاری نشست ناتو در لندن با یكدیگر دیدار كرده بودند و تحلیلگران معتقد بودند جانسون در جریان این دیدار دیدگاه های ترامپ بر ضد هواوی را كم و بیش پذیرفته است، به خصوص كه نخست وزیر انگلیس پس از این نشست با اینكه مانعی بر سر راه سرمایه گذاری هواوی در این كشور ندیده بود، اما تصریح كرده بود كه منافع و امنیت ملی انگلیس را بدین خاطر به خطر نمی اندازد.
در این میان سلفی گرفتن جانسون با گوشی هواوی در یك برنامه تلویزیونی مورد انتقاد قرار گرفته است. پس از تشدید انتقادها بر ضد نخست وزیر انگلیس، اعلام گردید كه این گوشی متعلق به جانسون نبوده و از یكی از كاركنان شبكه تلویزیونی مذكور برای تهیه عكس سلفی به امانت گرفته شده است.
در این میان با اینكه هواوی در این حوزه موضع گیری رسمی نداشته، اما یكی از كاركنان این شركت به شوخی در حساب كاربری خود در یكی از شبكه های اجتماعی نوشت: حیف شد كه برای تهیه این عكس از گوشی جدیدتر میت ۳۰ استفاده نشده است. این گوشی فناوری نسل پنجم و تازه ترین دستاوردهای هواوی را به نمایش می گذارد.

1398/09/16
23:42:57
5.0 از 5
4647
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ