Go Map نقشه
دبیرستاد توسعه گیاهان دارویی مطرح كرد:

وجود ۲۷۰۰ فرآورده طبیعی مبتنی بر گیاهان دارویی

وجود ۲۷۰۰ فرآورده طبیعی مبتنی بر گیاهان دارویی

به گزارش نقشه دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی اظهار داشت: در سال 1387 نزدیك به 134 فرآورده مبتنی بر گیاهان دارویی در كشور وجود داشت و الان این آمار به 2700 فرآورده طبیعی رسیده است.به گزارش نقشه به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمد حسن عصاره در نشست «آشنایی با خدمات برنامه توسعه زیست بوم شركت های خلاق و دستگاه های اجرایی همكار» با اشاره به حضور فعال شركت های حوزه گیاهان دارویی در این زیست بوم اظهار داشت: هم اكنون در كشور بیشتر از ۲۷۰۰ فرآورده مختلف مبتنی بر گیاهان دارویی تولید می شود.
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به ظرفیت های این صنعت در كشور، اظهار نمود: سازمان بهداشت جهانی (who) بر سلامت مبتنی بر طب ملل تاكید دارد و با عنایت به گسترش بیش از پیش اقبال عمومی به صنایع و فرآورده های سالم مبتنی بر گیاهان دارویی در جهان، صنعت گیاهان دارویی در كشور ما نیز شاهد رشد شایان توجهی بوده است.
وی افزود: انواع عطرها، اسانسها، فراورده های دارویی، .... و ده ها محصول مختلف گیاه پایه در این عرصه وجود دارد كه تجارتی با گردش مالی چند صد میلیارد دلاری را در سطح جهانی شكل داده است و برمبنای پیش بینی های بانك جهانی در آینده، صنایع حوزه گیاهان دارویی شاهد رشد چند برابری خواهد بود.
عصاره ضمن تاكید بر پتانسیل های طبیعی گسترده ایران در بخش گیاهان دارویی اضافه كرد: ایران همچون كانون های اصلی گیاهان اندامیك در جهان است، گیاهانی در كشور وجود دارد كه مهد سرزمینی آنها ایران است و متاسفانه هنوز به شكل فرآورده خام صادر می شود. در بعضی موارد تركیبات گیاهانی كه در كشور وجود دارد، به شكل فرآورده ثانویه از خارج از كشور وارد می شود، دستگاه های مختلفی با این صنعت در ارتباط هستند و ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی وظیفه هماهنگی بین بخشی را بعنوان یكی از محورهای اصلی فعالیت خود قلمداد می كند.
عصاره با اشاره به حضور فعال شركت های فعال در بخش گیاهان دارویی در زیست بوم شركت های خلاق اضافه كرد: قرار گرفتن این شركت ها در ذیل «صنایع خلاق»، فكری سنجیده بود كه علاوه بر ایجاد رونق بیشتر در زیست بوم، توانست منشاء خدمات قابل توجهی برای شركت های حوزه گیاهان دارویی باشد.
وی اظهار داشت: در سال ۱۳۸۷ نزدیك به ۱۳۴ فرآورده مبتنی بر گیاهان دارویی در كشور وجود داشت و الان این آمار به ۲۷۰۰ فرآورده طبیعی و نیز فرآورده طب سنتی رسیده است.


منبع:

1398/09/12
14:33:53
5.0 از 5
4640
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , صنایع , فناوری
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ