Go Map نقشه

تلسكوپ 150 ساله استرالیایی باز هم به كار افتاد

تلسكوپ 150 ساله استرالیایی باز هم به كار افتاد

نقشه: مهندسان استرالیایی پس از تلاش فراوان موفق به بازسازی و راه اندازی مجدد یك تلسكوپ قدیمی 150 ساله در این كشور شدند.به گزارش نقشه به نقل از نیواطلس، این تلسكوپ كه به تلسكوپ بزرگ ملبورن شهرت دارد ۱۵۰ سال قبل در این شهر مورد بهره برداری قرار گرفت. تلسكوپ بزرگ ملبورن كه زمانی دومین تلسكوپ بزرگ جهان محسوب می شد، یك تلسكوپ انعكاسی ۱.۲ متری است كه در سال ۲۰۰۳ به دنبال وقوع آتش سوزی در جنگل های اطراف محل نصب به شدت لطمه دید.
كار تعمیر این تلسكوپ بطور جدی از سال ۲۰۰۸ شروع شد و سرانجام روز گذشته آماده استفاده مجدد شد. تلسكوپ بزرگ ملبورن ابتدا در سال ۱۸۶۸ در دوبلین پایتخت ایرلند ساخته شد، ولی بهره برداری از آن یك سال بعد شروع شد. حمل و نقل این تلسكوپ به استرالیا و نصب مجدد آن نزدیك به یك سال به طول انجامید.
تلسكوپ مورد اشاره در سال ۱۹۴۴ به روز شده و یك آینه پیركس بزرگ ۱.۳ متری بر روی آن نصب گردید.
همچنین برخی تجهیزات پیشرفته دیگر در دهه ۹۰ میلادی به تلسكوپ ملبورن اضافه گردید كه همچون آنها می توان به یك سیستم تصویربرداری دیجیتال كامپیوتری اشاره نمود.
تعمیر تلسكوپ مورد اشاره با دریافت بودجه ای ۴۰۵ هزار دلاری توسط دولت استرالیا امكان پذیر شده است. در جریان این كار ۴۰۰ قطعه معیوب یا مفقود شده این تلسكوپ بازتولید و نصب شده است.

1398/09/11
22:33:49
5.0 از 5
4936
تگهای خبر: آتش سوزی
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
GoMap گو کپ