Go Map نقشه

آمریكا مقابل هواوی قوانین محدودكننده جدید وضع می كند

آمریكا مقابل هواوی قوانین محدودكننده جدید وضع می كند

نقشه: دولت آمریكا درصدد وضع قوانین محدودكننده بیشتری مقابل هواوی است تا صادرات محصولات دارای فناوری ایالات متحده به این شركت چینی دشوارتر شود.به گزارش نقشه به نقل از آسین ایج، وزارت بازرگانی آمریكا در ماه می گذشته شركت هواوی را در لیست سیاه خود قرار داده و علت این مساله را نگرانی های امنیتی عنوان كرده بود. بنظر می رسد این محدودیت جلوی دسترسی هواوی به برخی اقلام صادراتی فناورانه آمریكا را نگرفته و از همین رو این كشور می خواهد به هر نحو ممكن محدودیت مورد اشاره را تشدید كند.
دولت آمریكا می خواهد به این شیوه جلوی صادرات خیلی از اقلام فناورانه جهت استفاده هواوی را كه در خارج از ایالات متحده تولید می شوند، اما حاوی اقلام و اجزای آمریكایی هستند را نیز بگیرد. هنوز جزئیات قوانین محدودكننده جدید اعلام نشده است.
منابع باخبر می گویند دامنه محدودیت های تازه از اقلام حساس فراتر رفته و حتی اقلامی كه برای تولید تراشه های تلفن همراه، برخی نرم افزارها و غیره مورد استفاده قرار می گیرند را نیز در بر می گیرد. در این صورت هواوی كه دومین شركت بزرگ سازنده گوشیهای هوشمند در جهان است، با مشكلاتی جدی مواجه می شود.
صاحب نظران می گویند هواوی تاكنون همیشه راه هایی برای دور زدن تحریم های اقتصادی آمریكا پیدا كرده و بنظر می رسد این دفعه هم راهی برای این كار خواهد یافت.


منبع:

1398/09/09
22:49:52
5.0 از 5
4661
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ