Go Map نقشه
آسیب شناسی فعالیتهای علمی و فرهنگی دانشجویان،

دانشجویان حاضر به پرداخت هزینه حضور در فعالیت های سیاسی نیستند

دانشجویان حاضر به پرداخت هزینه حضور در فعالیت های سیاسی نیستند

نقشه: رئیس دانشگاه تبریز با تاكید بر این كه باید فضای باز به منظور حضور دانشجویان در فعالیت های سیاسی و اجتماعی فراهم گردد، اظهار داشت: هم اكنون به دلیلهای مختلف دانشجویان حاضر به پرداخت هزینه برای حضور در این نوع فعالیت ها همچون برگزاری كرسی های آزاد اندیشی نیستند.


دكتر میررضا مجیدی در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب به اهمیت برگزاری كرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها اشاره نمود و اظهار داشت: به اعتقاد من اگر برگزاری این كرسی ها به وسیله یك سیستم اداری هدایت شود، به هدف اصلی خود دست نخواهد یافت. بدین سبب كرسی های آزاد اندیشی باید توسط دانشجویان و تشكل های دانشجویی در دانشگاه هدایت و اجرا شود.
ایشان سپس صحبت های خود، اشاره كرد: هم اكنون بعضی از تشكل ها نظیر بسیج دانشجویی و جامعه اسلامی به صورت محدود برنامه هایی در حوزه كرسی های آزاد اندیشی در تبریز برگزار می كنند، اما باید این فعالیت ها رونق بیشتری پیدا كند و همانطور كه مقام معظم رهبری نیز تاكید كرده اند افكار و عقاید مختلف باید امكان ظهور بوسیله برگزاری كرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها را داشته باشند.
رئیس دانشگاه تبریز در بخش دیگری از صحبت های خود، اشاره كرد: متأسفانه هم اكنون سیستم اداری به سختی می پذیرد كه كرسی های آزاد اندیشی از طرف دانشجویان و اعضای هیأت علمی در دانشگاه ها برگزار شود، بنا بر این تاكید من این است كه برگزاری این كرسی ها باید از جنبه اداری خارج شده و با حضور جدی دانشجویان به منظور بیان عقاید و اندیشه های متفاوت به منصه ظهور برسد. ضمن اینكه باید تحمل اندیشه های متفاوت در برنامه های مختلف كرسی های آزاد اندیشی وجود داشته باشد و تمامی دانشجویان حتی اعضای هیأت علمی احساس بیان آزادانه نظرات را داشته باشند.
دكتر مجیدی در عین حال اشاره كرد: ما همواره در جلسات كمیسیون فرهنگی دانشگاه تبریز بر برگزاری جدی كرسی های آزاد اندیشی تاكید می نماییم و تلاش داریم دانشجویان به سمت فعالیت های سیاسی و اجتماعی تشویق شوند.
رئیس دانشگاه تبریز با تاكید بر اینكه امروزه دانشجویان حاضر به پرداخت هزینه برای حضور در فعالیت های سیاسی و اجتماعی در دانشگاه ها نیستند، در این زمینه اظهار داشت: شرایط اقتصادی اجتماعی و سیاسی جامعه در میزان تمایل و فعالیت های دانشجویان در حوزه های سیاسی و اجتماعی همچون برگزاری كرسی های آزاد اندیشی تأثیرگذار است. متأسفانه امروزه دانشجویان گاه حاضر به پرداخت هزینه در قبال انجام این نوع فعالیت ها نیستند و ترجیح می دهند كه فقط تحصیل خودرا ادامه دهند.
مجیدی درانتها اشاره كرد: به اعتقاد ما دانشجو اگر فعال سیاسی و مخالف سیستم باشد، بسیار بهتر از این است كه دانشجوی بی تفاوت داشته باشیم. بنا بر این باید راهكارهای لازم برای تشویق دانشجویان جهت فعال تر شدن در عرصه های سیاسی و اجتماعی فراهم گردد كه البته فضای باز برای این نوع فعالیت ها باید از بیرون فراهم گردد، چونكه از جانب دانشگاه این فضا برای دانشجویان وجود دارد.
منبع:

1398/03/09
14:53:07
5.0 از 5
4678
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
GoMap گو کپ