Go Map نقشه

غیبت های غیرمجاز پرسنل شهرداری در كلاس های دانشگاه شهرداری تهران

غیبت های غیرمجاز پرسنل شهرداری در كلاس های دانشگاه شهرداری تهران

نقشه: رئیس شورای اسلامی شهر تهران بر ضرورت ساماندهی و نظارت دقیق بر مراكز علمی و كاربردی شهرداری تهران اصرار كرد و اظهار داشت: متأسفانه برمبنای اخباری كه به ما رسیده افرادی كه از داخل مجموعه شهرداری در این دانشگاه ها حضور دارند سر كلاس ها حاضر نمی شوند و این موارد نشان داده است كه باید این مراكز ساماندهی گردد.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، زهرا صدر اعظم نوری عضو شورای شهر تهران امروز در جریان بررسی طرح ساماندهی مؤسسات و مراكز آموزش علمی و كاربردی شهرداری تهران اظهار داشت: به مرور زمان برمبنای نیازهای مختلفی بحث راه اندازی مراكز علمی و كاربردی عنوان شد. درابتدای طرح این مساله دو مركز تشكیل شد و امروز تعداد این مراكز به 10 مركز افزایش پیدا كرده و آموزش های مختلفی در این مراكز نمایش می شود.

وی ادامه داد: تا به امروز بیشتر از ۱۲ هزار و ۹۸۰ نفر از این مراكز فارغ التحصیل شدند كه ۴۲ درصد آنها از كارمندان شهرداری و ۵۸ درصد از فارغ التحصیلان از خارج از مجموعه شهرداری بوده است.

صدراعظم نوری افزود: موضوعات آموزشی همچون مترو، آتش نشانی، مدیریت بحران، موضوعات آموزشی بودند كه در سایر دانشگاه ها و مراكز علمی و آموزشی نمایش می شود. بدین سان شهرداری منابع خودرا جایی معرفی كرده كه جز وظایف آن محسوب نمی گردد.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران با تاكید بر اینكه باید وضعیت آموزشی این مناطق مشخص شود اضافه كرد: باید این مساله بررسی شود كه آیا آموزش های نمایش شده در این مراكز سبب سطح كیفی نیروها شده است و از طرف دیگر هزینه انجام این آموزش ها چه بوده است.بی تردید باید بازبینی در تشكیل این مراكز علمی و كاربردی صورت گیرد و مجوزهای آنها بررسی شود. البته ما از این مراكز خواسته ایم كه گزارش های لازم را نمایش تا این مساله به بهترین شكل ممكن بررسی شود. تلاش خواهیم كرد كه در امتداد نمایش خدمات آموزشی این مراكز از موازی كاری جلوگیری نماییم.

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران باز با تاكید بر اینكه در بعضی از فعالیت ها، شهرداری تهران گرفتار افراط شده است اضافه كرد: مراكز آموزشی در شهرداری برای تدریس موضوعاتی بود كه در سایر دانشگاه ها تدریس نمی گردد. اما به مرور این فعالیت ها گسترش پیدا كرد و هم اكنون مراكز علمی – كاربردی شهرداری تهران در رشته هایی فعالیت می نمایند كه در سایر مراكز تدریس می شود. به صورتی رقیب كسانی شده ایم كه دانشگاه علمی و كاربردی تأسیس می كنند.

وی ادامه داد: شهرداری تهران به این مراكز امكاناتی همچون ساختمان رایگان، كارمند و حتی شهریه پایین پرداخت می كنند و این سوبسیدهای مالی كه پرداخت می شود باعث شده خدمات بهتری به دانشجویان نمایش شود.
هاشمی با بیاناینكه بعضاً شنیده می شود كه در این مراكز مدرك آسان تر به دانشجویان داه می شد. اظهار داشت: متأسفانه برمبنای اخباری كه به ما رسیده افرادی كه از داخل مجموعه شهرداری در این دانشگاه ها حضور دارند سر كلاس ها حاضر نمی شوند و همه ی این موارد نشان داده است كه باید این مراكز ساماندهی گردد.
منبع:

1398/02/10
14:07:26
5.0 از 5
4602
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ