Go Map نقشه
با انتشار فراخوانی؛

تحقیقات بنیادی دوره های پسادکتری حمایت می شود

تحقیقات بنیادی دوره های پسادکتری حمایت می شود

نقشه: فراخوان مشترک دبیرخانه شورای عالی عتف و صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران کشور برای پشتیبانی از دوره های پسادکتری(تحقیقات بنیادی) منتشر گردید.به گزارش نقشه به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، بعد از تصویب طرح ملی جذب و به کارگیری پژوهشگران پسادکتری در بیست و هشتمین جلسه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری، بخشنامه جذب و به کارگیری پژوهشگران پسادکتری در دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری تدوین و در کمیسیون دائمی شورا تصویب و ابلاغ گردید.
در این بخشنامه، چهار نوع دوره پسادکتری پیش بینی شده است که متقاضیان متناسب با نیاز و علاقه مندی خود می توانند دوره پسادکتری را در دانشگاه ها و مراکز پژوهشی یا واحدهای صنعتی و مراکز فناوری واجد شرایط بگذرانند. انواع دوره پسادکتری شامل «تحقیقات بنیادی»، «تحقیقات کاربردی»، «فناوری» و «صنعتی» می شود. متقاضیان دوره پسادکترا فقط می توانند برای یکی از انواع پسادکترا مندرج در بخشنامه اقدام نمایند و امکان ارسال هم زمان در انواع مختلف پسا وجود ندارد.
به منظور تقویت همکاری ها و نیز استفاده از ظرفیت ها و زیرساخت های کشور، اجرای دوره پسادکتری نوع تحقیقاتی بنیادی موضوع بند ۳-۱ از ماده ۳ بخشنامه جذب و به کارگیری پژوهشگران پسادکتری، بصورت مشترک بین دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری و صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران انجام می گیرد.
متقاضیان دوره پسادکتری تحقیقات بنیادی، می توانند با مراجعه به این سامانه (بخش قوانین و بخشنامه ها)، ابتدا بخشنامه جذب و به کارگیری پژوهشگران پسادکتری کمیسیون دائمی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری را مطالعه کرده و در صورت داشتن شرایط مندرج در بخشنامه، نسبت به ثبت نام و تکمیل پروسه درخواست و ارسال مدارک و مستندات لازم، درخواست خودرا ارسال نهایی کنند.
بازه زمانی فراخوان از ۲۴ تیر تا ۱۴ شهریور ۱۴۰۲ بوده و درخواست هایی که در مدت ارسال نهایی نشوند، ورودشان در پروسه بررسی امکان پذیر نیست.
متقاضیان دوره پسادکتری تحقیقات بنیادی باید دارای مدرک دکتری تخصصی (PhD) از دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی و پژوهشی مورد تأیید وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دارای مقالات علمی - پژوهشی انتشار یافته در نشریات معتبر باشند. همین طور نباید بیش از چهار سال از تاریخ فارغ التحصیلی دوره دکتری آنها گذشته باشد.

1402/04/21
20:38:25
5.0 از 5
272
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
GoMap گو کپ