Go Map نقشه
مشاور رییس سازمان سنجش آموزش كشور:

آمار افراد مجاز به انتخاب رشته آزمون ارشد

آمار افراد مجاز به انتخاب رشته آزمون ارشد

نقشه: مشاور رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از انتخاب رشته بیش از 52 هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی سال 1402 آگاهی داد.دکتر علیرضا کریمیان در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: نتایج اولیه آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۲ دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی هفته گذشته روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.

ایشان سپس اشاره کرد: دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی این آزمون که شامل شرایط، ضوابط و ظرفیت پذیرش رشته ها است، روز چهارشنبه ۱۰ خرداد بوسیله درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش قابل دریافت شد و داوطلبان مجاز به انتخاب رشته از روز پنج شنبه ۱۱ تا ساعت ۲۴ روز سه شنبه ۱۶ خردادماه ۱۴۰۲ می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش به آدرس www.sanjesh.org و مطالعه دقیق دفترچه راهنما مبادرت به انتخاب رشته کنند.

مشاور رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به انتخاب رشته بیش از ۵۲ هزار نفر از پذیرفته شدگان آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی اظهار داشت: در مجموع ۳۵۵ هزار داوطلب در این آزمون، مجاز به انتخاب رشته شدند و این پذیرفته شدگان تا روز سه شنبه ۱۶ خردادماه فرصت دارند نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

وی اشاره کرد: متقاضیان مشتاق انتخاب رشته های تحصیلی مراکز و واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی، بعد از اعلام نتیجه اولیه آزمون و دریافت کارنامه، برای انتخاب رشته به درگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه کنند.

به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۲ تعداد ۴۷۱ هزار و ۵۲۸ نفر شرکت کرده اند که از این تعداد ۲۵۵ هزار نفر زن و ۲۱۶ هزار و ۵۲۸ نفر مرد بودند که در ۶ گروه آزمایشی و ۱۳۴ کدرشته به رقابت پرداختند.

منبع:

1402/03/14
15:30:44
5.0 از 5
211
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
GoMap گو کپ