Go Map نقشه
در یك مطالعه جدید بررسی شد؛

سلول های سرطانی زبان الکتریکی دارند

سلول های سرطانی زبان الکتریکی دارند

به گزارش نقشه، یک مطالعه جدید ادعا می کند که سلول های سرطان پستان امکان دارد یک زبان الکتریکی داشته باشند که شناخت این مورد در نهایت می تواند به درمان این سرطان کمک نماید.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، پژوهشگران کالج سلطنتی لندن در پژوهش جدیدی کشف کرده اند که غشای سلول های سرطان سینه دارای ولتاژهای متفاوتی هستند که اطلاعاتی را در مورد رشد و انتشار آنها عرضه می دهد.
در بیانیه مطبوعاتی این گروه آمده است: این مطالعه با همکاری موسسه تحقیقات سرطان لندن می تواند به ما کمک نماید تا بفهمیم سلول های سرطانی چگونه تصمیم می گیرند چه زمانی تکثیر شوند و به کجا گسترش یابند.
این مطالعه جدید در مجله Communications Biology انتشار یافته و کشف کرده است که سلول های سرطان پستان بسیار شبیه به نورون ها عمل می کنند.
چندین ناهنجاری بیوالکتریک در سلول ها به سبب مبتلا شدن به سرطان رخ می دهد. بعنوان مثال، غشای سلولی که سلول ها را احاطه کرده است، بار مثبت بیشتری نسبت به غشای سلولی سالم دارد.
دانشمندان می گویند که این امکان دارد به یک شبکه ارتباطی الکتریکی بین سلول های سرطانی اشاره داشته باشد که می تواند روزی یک هدف برای تشخیص این اختلال باشد و به توسعه درمان های جدید بالقوه منجر شود.
دکتر آماندا فراست یکی از نویسندگان ارشد این مطالعه از دپارتمان مهندسی زیستی دانشکده سلطنتی لندن می گوید: زمانی که سلول های سالم، سرطانی می شوند، تغییراتی که متحمل می شوند می تواند به رشد و گسترش آنها کمک نماید. بعنوان مثال ما می دانیم که ژن های خاصی که تکثیر سلولی را کنترل می کنند، می توانند از کار بیفتند و سبب رشد غیرقابل کنترل سلولی شوند.
وی ادامه داد: ما هنوز نمی دانیم چرا ولتاژ غشاها در سلول های سرطانی نوسان می کند، اما کشف ما که با همکاری هیجان انگیز مهندسان و زیست شناسان امکان پذیر شد، درهایی را به روی کارهای بعدی باز می کند که می تواند به ما در درک بهتر شبکه های سیگنال دهی سرطان و رشد تومور کمک نماید.
چشمک سیگنال های الکتریکی
هشت رده سلولی سرطان سینه و یک رده سلولی سالم توسط پژوهشگران برای رشد سلول ها و ارزیابی ولتاژ استفاده شد. آنها از میکروسکوپی استفاده کردند که در ابتدا برای ثبت فعالیت الکتریکی در سلول های مغز طراحی شده بود تا ولتاژ غشای سلولی آنها را ثبت کند و سپس از فناوری یادگیری ماشینی برای طبقه بندی و تعیین سیگنال ها استفاده کردند.
در نهایت مشخص شد که ولتاژ غشای سلول سرطانی در نوسان است. پژوهشگران می گویند سیگنال های الکتریکی که بنظر می رسد چشمک می زنند و موج دارند، امکان دارد سلول هایی درحال ارتباط باشند، باآنکه پژوهش های بیشتری لازم است.
سپس تترودوتوکسین(Tetrodotoxin) که یک نوروتوکسین قوی است که کانال های سدیم را مهار می کند تا سلول های عصبی را از تولید بار الکتریکی بازدارد، افزوده شد. پژوهش های قبلی نشان داده است که این کانال های سدیم برای تهاجم سلول های سرطانی ضروری هستند.
پژوهشگران کشف کردند که تترودوتوکسین نوسانات ولتاژ در سلول های سرطانی را که تا حد زیادی شبیه به تاثیری است که بر سلول های عصبی می گذارد، کم می کند. به قول پژوهشگران این کشف امکان دارد به نگاههای درمانی جدید برای پیشگیری از رفتار و ارتباطات سلول های سرطانی منجر شود.
پروفسور کریس باکال استاد مورفودینامیک سرطان و یکی از نویسندگان این مقاله می گوید: این نخستین بار است که چنین نوسانات سریعی را در فعالیت الکتریکی در سلول های سرطان سینه مشاهده می نماییم. بنظر می رسد سلول های سرطانی سینه نوعی زبان الکتریکی بوجود آورده است. ما هنوز نمی دانیم که این زبان چقدر پیچیده است، اما می تواند به سلول های سرطانی اجازه دهد تا اطلاعات در ارتباط با مواد مغذی نزدیک یا محیط های متخاصم را در فواصل دور منتقل کنند و در نهایت بقای تومور را بالا برند.
وی ادامه داد: از بین تمام سلول های بدن، ما معمولا سلول های تحریک پذیر مغز یا قلب را با فعالیت الکتریکی مرتبط می دانیم. پژوهش های ما نشان داده است که یک شبکه سیگنال الکتریکی پنهان در بین سلول های سرطانی امکان دارد نقشی کلیدی در رفتار سلول های سرطانی همچون ارتباط با یکدیگر داشته باشد. ما همینطور از قبل می دانیم که گسترش سرطان، علت اصلی مرگ ناشی از سرطان است که توسط فعالیت الکتریکی تسهیل می شود.1401/08/25
08:15:09
5.0 از 5
234
تگهای خبر: تحقیقات , طراحی , فناوری
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ