Go Map نقشه
در تایوان؛

تاسیس مدرسه تراشه برای تربیت نسل جدید مهندسان

تاسیس مدرسه تراشه برای تربیت نسل جدید مهندسان

به گزارش نقشه تایوان در کوشش برای تأسیس مدرسه تخصصی تراشه است که برای آموزش نسل بعدی مهندسان در عرصه تولید انواع نیمه رسانا و تثبیت تسلط این کشور بر این صنعت حیاتی تلاش می کنند.به گزارش نقشه به نقل از رویترز، این طرح ها که توسط رییس جمهور تایوان، تسای اینگ ون حمایت می شود، در حالی انجام می شود که شرکت های تولید تراشه میلیاردها دلار برای توسعه ظرفیت های خود سرمایه گذاری می کنند تا در وضعیت کمبود جهانی تراشه، افرادی را تربیت کنند که همه چیز از تلفن های هوشمند گرفته تا جت های جنگنده را بسازند. غول تراشه ساز تایوان موسوم به تی اس ام سی امسال بدین منظور تا ۴۴ میلیارد دلار هزینه خواهدنمود و بیش از ۸۰۰۰ کارمند را نیز استخدام خواهدنمود.
جک سان که در سال ۲۰۱۸ بعنوان مدیر ارشد فناوری تی اس ام سی بازنشسته شد و مقرر است در این مدرسه جدید فعالیت کند، اعلام نمود شرکت های تراشه ساز تایوانی برای رقابت در صحنه جهانی به استعدادهای بیشتر و بهتری نیاز دارند.
این اقدام تجسم استراتژی دولت تایوان برای تقویت پیوندهای صنعت و دانشگاه و حذف یک گره مهم در زنجیره جهانی تامین تراشه است.
دولت تایوان برای تامین هزینه این مدرسه با شرکت های پیشرو تولید تراشه شریک شده است. وزارت آموزش و پرورش تایوان هم از اختصاص ۱۰۰ سهمیه در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا به این مدرسه آگاهی داده است.


منبع:

1400/12/20
13:34:29
5.0 از 5
305
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
GoMap گو کپ