Go Map نقشه

سلول درمانی به کمک بیماران گرفتار سوختگی می آید

سلول درمانی به کمک بیماران گرفتار سوختگی می آید

نقشه: بنا بر اعلام معاونت علمی و فناوری پژوهشگران در صدد هستند تا با سلولهای بنیادی به سمت درمان سوختگی بروند.به گزارش نقشه به نقل از معاونت علمی و فناوری، فناوری سلول درمانی کمک می نماید تا بافت های صدمه دیده از سوختگی، بازسازی شوند؛ پژوهشگران درصدد هستند تا با پیشرفت در این عرصه، به دانش گسترده تری در این حوزه دست یابند.
تعداد بیماران گرفتار سوختگی و بستر شده در کشور طی سال ۱۳۹۵، حدود ۴۸ هزار نفر بوده است. در حالیکه با عنایت به آمار کشور آمریکا که ۱۸۷ نفر به ازای هر یک میلیون نفر است، این میزان در کشور ما می بایست حداکثر ۱۴۹۰۰ نفر باشد.
سوختگی، ششمین دلیل مرگ ومیر در کشور است که بیشتر موارد آن غیرعمدی است و در خانه یا محیط کار رخ می دهد.
آمارها مبین آن هستند که با این که سالانه حدود ۴۸ هزار مورد سوختگی در بیمارستان های مختلف کشور بستری می شوند اما تعداد افراد گرفتار سوختگی در کشور، خیلی بیشتر از این تعداد است چونکه خیلی از این بیمارانی که اکثرا در خانه گرفتار سوختگی می شوند، خوددرمانی می کنند.
حداقل ۲۰درصد بیماران گرفتار سوختگی نیازمند سلول درمانی جهت بازسازی بافت از بین رفته هستند. دانشی که علاوه بر خدماتی که تا به امروز به بیماران سوختگی در سرتاسر جهان عرضه کرده، با متدها و پژوهش های جدید، زمینه های جدیدتری برای خدمت رسانی به بیماران گرفتار سوختگی را به وجود آورده است.


منبع:

1400/12/17
21:47:51
5.0 از 5
464
تگهای خبر: خدمات , فناوری , محققان
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
GoMap گو کپ