Go Map نقشه
دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشكی:

درحال تدوین دستورالعمل افزایش ظرفیت پذیرش پزشکی هستیم

درحال تدوین دستورالعمل افزایش ظرفیت پذیرش پزشکی هستیم

به گزارش نقشه دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی با تاکید بر این که دستورالعمل اجرائی افزایش ظرفیت پزشکی به زودی نهایی می شود، اظهار داشت: در این دستورالعمل نحوه تقسیم بندی و نوع توزیع دانشجوی پزشکی برای سال آینده مشخص خواهد شد و تا پیش از برگزاری کنکور حتما آنرا تدوین و ابلاغ خواهیم کرد.


دکتر غلامرضا حسن زاده در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب درباب آخرین وضعیت تصویب دستورالعمل اجرای مصوبه افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی از سال آینده، اظهار نمود: ما در معاون آموزشی وزارت بهداشت روش اجرای بخشنامه را بررسی می نماییم جلساتی نیز در شورای گشترش آموزش پزشکی و اتاق فکر معاونت آموزشی برگزار شده است و درحال تدوین دستورالعمل اجرائی افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی هستیم.
دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی همین طور اشاره کرد: معین نیست که بتوانیم دستورالعمل اجرائی افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی علوم پزشکی را پیش از اختتام سال اعلام نماییم، اما تمام تلاش ما این است این دستورالعمل کاملا دقیق و در زمان مناسب تهیه و تدوین شود و یقیا پیش از برگزاری کنکور این دستورالعمل ابلاغ خواهد گردید.
دکتر حسن زاده اظهار نمود: ظرفیت افزایش دانشجوی پزشکی برای سال آینده مشخص شده است و ظرفیت پذیرش دانشجو باید 20 درصد افزایش یابد اما ما در دستورالعمل اجرائی تلاش می نماییم نوع توزیع افزایش ظرفیت را مشخص نماییم.
وی افزود: احیای پزشک خانواده یکی از برنامه هایی است که در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفته است و ما باید این کار را انجام بدهیم اما مساله اصلی در دستورالعمل فوق تقسیم بندی و نوع توزیع دانشجوی پزشکی است که تعیین خواهد شد.
دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی با اعلان اینکه اینطور نیست ما فقط در مناطق محروم ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی را افزایش دهیم، اظهار داشت: این مناطق یکی از مسیرهایی است که ما در افزایش ظرفیت پذیرش پزشکی به آن توجه خواهیم کرد ولی هنوز نمی توانم اعلام کنم در توزیع ظرفیت ها چه اتفاقی خواهد افتاد.

منبع:

1400/12/15
10:07:42
5.0 از 5
277
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ