Go Map نقشه

3700 کیلو تجهیزات به ایستگاه فضایی بین المللی ارسال شد

3700 کیلو تجهیزات به ایستگاه فضایی بین المللی ارسال شد

نقشه: شب گذشته شرکت ˮنورثروپ گرامنˮ و ˮناساˮ فضاپیمای باری ˮسیگنوسˮ را سوار بر موشک ˮآنتارسˮ طی هفدهمین ماموریت خدماتی تجاری تامین مجدد نورثروپ گرامن از مرکز پرواز ˮولوپسˮ به مقصد ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب کردند.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، هفدهمین ماموریت خدماتی تجاری تامین مجدد نورثروپ گرامن شنبه ساعت ۱۲: ۴۰ به وقت منطقه زمانی شرقی(۲۱: ۱۰ به وقت تهران) انجام و به مقصد ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب شد و مقرر است طی روزهای آتی بیش از هشت هزار و ۳۰۰ پوند تجهیزات و آزمایش های علمی در اختیار فضانوردان قرار گیرد. بنابر برنامه ریزی ها این فضاپیما دوشنبه ساعت ۴: ۳۵ بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی(۱۳: ۰۵ به وقت تهران) به ایستگاه فضایی بین المللی خواهد رسید.


راجا چاری و کایلا بارون مهندسان پرواز ناسا بامداد دوشنبه درحال انجام وظیفه خواهند بود و ورود فضاپیمای سیگنوس را از اتاقک دیداری کوپولا ایستگاه فضایی مشاهده خواهند کرد. چاری در ایستگاه کار رباتیک خواهد بود و به بازوی رباتیک "کانادارم ۲"(Canadarm۲) دستور خواهد داد تا سیگنوس را در روز دوشنبه در ساعت ۴: ۳۵ بامداد هنگامی که به فاصله حدود ۱۰ متری از ایستگاه می رسد، بگیرد. بارون نیز سیستم های فضاپیمای باری را در طول این پروسه زیر نظر خواهد داشت.
بعد از اتصال موفقیت آمیز سیگنوس، کنترل کننده های زمینی کنترل "کانادارم ۲" را در اختیار خواهند گرفت و آنرا ازراه دور به سمت ماژول یونیتی سوق خواهند داد. سیگنوس سپس بر روی ماژول یونیتی نصب خواهد شد و در آنجا فضانوردان کمی بعد دریچه ها را باز و آغاز به تخلیه بیش از ۸۳۰۰ پوند(۳۷۰۰ کیلوگرم) تجهیزات و آزمایش های علمی جدید خواهند کرد. افراد علاقمند می توانند این عملیات را بصورت زنده از این سایت ببینند.
منبع:

1400/12/01
12:35:05
5.0 از 5
444
تگهای خبر: بین المللی , خدمات , سایت
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ