Go Map نقشه

اعلام نرخ حق بیمه و شرایط بیمه دانشجویان

اعلام نرخ حق بیمه و شرایط بیمه دانشجویان

مدیرکل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی با اعلان اینکه دو درصد حق بیمه دانشجویان را دولت تقبل کرده و ذیل بیمه مشاغل آزاد قرار می گیرد اظهار داشت: سه نرخ برای بیمه دانشجویان داریم، نرخ 12 درصد که تنها شامل حمایت بازنشستگی است و افرادی که مجردند و تحت تکفل ندارند بیشتر از آن استفاده می نمایند. نرخ 14 درصد شامل بازنشستگی و فوت و نرخ 18 درصد که از کارافتادگی را هم شامل می شود.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، مهدی شکوری در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری سازمان تامین اجتماعی و سازمان امور دانشجویان وزارت علوم با موضوع بیمه دانشجویان، با اعلان اینکه در امتداد اصل ۲۹ قانون اساسی اجرا و پوشش انواع بیمه ها یکی از تکالیف ما است که باید برای آحاد جامعه انجام دهیم اظهار داشت: یکی از موارد مغفول، بیمه دانشجویان بود که در قالب طرح بیمه فراگیر خانواده ایرانی اجرا می شود.
وی ادامه داد: دستور اجرای بیمه فراگیر داده شده و درحال پیگیری آن هستیم، نخستین اقدام بیمه دانشجویان است که همانند افراد شاغل احساس امنیت و رضایت داشته باشند و در آینده بتوانند از آن استفاده و از مزایای بیمه بازنشستگی و غیره بهره مند شود.
شکوری با اعلان اینکه 2 درصد حق بیمه دانشجویان را دولت تقبل کرده و ذیل بیمه مشاغل آزاد قرار می گیرد اظهار داشت: سه نرخ برای بیمه دانشجویان داریم، نرخ ۱۲ درصد که تنها شامل حمایت بازنشستگی است و افرادی که مجردند و تحت تکفل ندارند بیشتر از آن استفاده می نمایند. نرخ ۱۴ درصد شامل بازنشستگی و فوت و نرخ ۱۸ درصد که از کارافتادگی را هم شامل می شود و به صورتی همه تعهدات طولانی مدت را دربرمی گیرد.
مدیرکل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی با اشاره به این که حالا این خدمات غیرحضوری ارائه می شوند و نیازی به مراجعه دانشجو به شعبه نیست، اظهار داشت: در قالب تفاهم اخیر با سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تامین اجتماعی بستر خدمات غیرحضوری را فراهم و آموزش های لازم را ارائه می کند. سازمان امور دانشجویی مقرر است برنامه های آموزشی را که در اختیارشان قرار می دهیم برای اطلاع رسانی استفاده کنند. می خواهیم لینک سیستمی را در پرتال دانشجویی اضافه نماییم.
وی ادامه داد: ظرفیت های موجود در مجتمع های دانشگاهی نیز می تواند در اطلاع رسانی ها به ما کمک نماید. همین طور درخواست کردیم میز خدمت در دانشگاه ها قرار دهیم. همایش ها و جشنواره های دانشجویی نیز برگزار می گردد که درخواست کردیم تبلیغات محیطی را در این فضا انجام دهیم. با عملیاتی شدن تفاهم نامه به استانها ابلاغ می نماییم که هر دو طرف همکاری لازم را انجام دهند و بتوانیم به دغدغه های دانشجویان برای پوشش بیمه ای در دوران تحصیل پاسخ دهیم.1400/11/17
13:58:57
5.0 از 5
446
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
GoMap گو کپ