Go Map نقشه

انتقاد امانوئل مکرون از آموزش عالی رایگان در فرانسه

انتقاد امانوئل مکرون از آموزش عالی رایگان در فرانسه

نقشه: رییس جمهور فرانسه در صحبت های اخیر خود به شدت از سیستم آموزش عالی رایگان این کشور انتقاد نمود و این انتقادات موجی از اعتراضات را در پی داشت.


به گزارش نقشه به نقل از یودبلبونیوز، چندی پیش امانوئل مکرون اعلام نمود که دسترسی به دانشگاه در فرانسه نمی تواند در وضعیت " رایگان" در طولانی مدتی دوام داشته باشد؛ چونکه در چنین شرایطی، سیستم آموزش عالی فرانسه نمی تواند در جامعه بین المللی رقابت کند.
این صحبت های مکرون موج شدیدی از انتقادات از او را در پی داشت.
مکرون اعلام نموده که بودجه اختصاص یافته به دانشگاه ها به بهبود امکانات، استانداردهای دانشگاه های فرانسه کمک می نماید تا این کشور بتواند با دانشگاه های پولی در سراسر جهان مانند دانشگاه های انگلیس و آمریکا رقابت کند.
مکرون اظهار داشت: ما نمی توانیم در دراز مدت با این سیستم آموزش عالی فعالیت نماییم، سیستمی که حدودا برای همه دانشجویان هیچ هزینه ای ندارد و در آن حدودا یک سوم دانشجویان بعنوان بورسیه درحال تحصیل هستند و ناامنی دانشجویی وجود دارد.
وی ادامه داد: ما نمی توانیم در سیستمی باقی بمانیم که تامین مالی آموزش عالی بیش از هر جای دیگری در جهان از بودجه عمومی انجام می شود.
مکرون در صحبت های خود اشاره کرد: اگر این مشکلات ساختاری را حل نکنیم، به خودمان دروغ گفته ایم. ما به یک تحول سیستماتیک در دانشگاه هایمان نیاز داریم.
رییس جمهور فرانسه همین طور اعلام نمود که زمان اصلاح این سیستم فرا رسیده است. برای اینکه دانشجویان، به سبب هزینه های پایین در دانشگاه های این کشور ثبت نام می کنند و بطور مکرر در طول سال ترک تحصیل می کنند.
وی چنین شرایطی را یک "بهم ریختگی غیرقابل تحمل" عنوان نمود که در آن تنها ۵۰ درصد از دانشجویان در امتحانات اختتام ترم شرکت می کنند.
منبع:

1400/11/03
14:17:27
5.0 از 5
505
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
GoMap گو کپ