Go Map نقشه
در روشی تازه؛

یادگیری ماشینی آلزایمر را ردیابی می كند

یادگیری ماشینی آلزایمر را ردیابی می كند

به گزارش نقشه محققان شركت آی بی ام با استفاده از یادگیری ماشینی و آزمایش خون ساده روشی ابداع نموده اند تا بیماری آلزایمر را زودتر از روش های معمول ردیابی كند.به گزارش نقشه به نقل از انگجت، تلاش ها برای درمان آلزایمر در گذشته چندان موفقیتی كسب نكرده اما تحقیق جدید شركت «آی بی ام» روزنه امیدی فراهم نموده است.
گروهی از محققان این شركت با كمك یادگیری ماشینی روشی برای ردیابی نشانگر زیستی در رابطه با این بیماری در یك آزمایش خون ساده ابداع نموده اند. این نشانگر زیستی نوعی پپتید به نام amyloid- beta است.
این روش می تواند خطر ابتلاء به آلزایمر را برای هر فرد به صورت جداگانه و زودتر از اسكن های مغزی ردیابی كند. بدین سان پزشكان می توانند بهتر از بیماران خود مراقبت كنند.
طبق تحقیقی كه در ۲۰۱۷ میلادی انتشار یافته، یكی از نشانه های اولیه ابتلاء به آلزایمر تغییر غلظت amyloid- beta در مایع نخاعی فرد است.
متأسفانه آزمایش مایع نخاعی فرد عمل خطرناك و گرانی است و یك روش ایده آل به حساب نمی آید. در همین راستا دانشمندان «آی بی ام» در پژوهش خود با استفاده از ماشین یادگیری پروتئین هایی را در خون ردیابی می كنند كه می تواند غلظت نشانگر گفته شده در مایع نخاعی را اندازه گیری نماید.
به گفته شركت این اولین باری است كه از یادگیری ماشینی برای این منظور استفاده شده است.
«آی بی ام» می خواهد همچنان از هوش مصنوعی برای درك بهتر شرایط بیماری هایی مانند آلزایمر توسط دانشمندان استفاده نماید. هرچند آزمایش مایع نخاعی نتیجه دقیق تری را در اختیار پزشكان قرار می دهد اما این شركت ادعا می كند آزمایش خون می تواند خطر آلزایمر را با صحت ۷۷ درصد پیش بینی نماید.
البته این روش هنوز در مراحل اولیه آزمایشگاهی است.

1397/12/20
15:04:50
5.0 از 5
4819
تگهای خبر: محققان
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
GoMap گو کپ