Go Map نقشه
در پاسخ اعلام شد؛

چالش های حوزه ایرتاکسی رفع می شود

چالش های حوزه ایرتاکسی رفع می شود

دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته اظهار داشت: چالش های توسعه هوانوردی عمومی و استفاده از ایرتاکسی ها درحال برطرف شدن است.به گزارش نقشه به نقل از مهر، دکتر منوچهر منطقی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت تاکسی های هوایی در یک برنامه رادیویی اظهار داشت: هم اکنون ۵_۷ شرکت خصوصی خدمات تاکسی های هوایی را ارائه می دهند تا هوانوردی عمومی توسعه یابد.
وی اظهار داشت: حالا مجموعه ای در غرب کشور درحال آماده سازی است تا با هشت الی۱۰ هواپیما خدمات هوایی را عرضه نماید.
منطقی افزود: ما در هوانوردی عمومی می خواهیم این فعالیت را در کشور قانونمند و طرح کسب وکار آنرا اقتصادی کنیم؛ به طوریکه مجموعه های دیگری به این جمع اضافه شود تا حداقل ۱۵ شرکت در حوزه هوانوردی عمومی فعالیت کنند.
وی با اعلان اینکه ۳ مانع در زمینه هوانوردی عمومی وجود داشت، اظهار داشت: یکی از چالش ها اقتصادی شدن هزینه برای هواپیماهای کوچک بود؛ برای اینکه برای فرودگاهها هزینه نشست و برخاست هواپیماهای کوچک برابر هواپیماهای صد نفره است.
وی اضافه کرد: مهم ترین بحثی که وجود داشت اجازه فرودگاههای کم تردد به نشست و برخاست ایرتاکسی ها بود که خوشبختانه با همکاری شرکت فرودگاه ها این مشکل درحال رفع است.
وی با اشاره به رفع این مساله افزود: پیشنهاد شرکت فرودگاه ها این بود که فرودگاه ها می توانند با جذب یک یا دو شرکت خصوصی دانش بنیان اهتمام در رونق هوانوردی عمومی داشته باشند.
وی اظهار داشت: هزینه سوخت هواپیماهای کوچک نیز از دیگر چالش ها بود؛ اغلب بنزین های خاصی نیاز دارند که از خارج کشور تامین می شود اما با رایزنی هایی که شده چند تولیدکننده داخلی اعلام آمادگی کرده اند که در حجم بالا می تواند این سوخت مورد نیاز را تامین کند.
وی اظهار داشت: تلاش ما این بوده که بتوانیم مرکزی که همه مجوزها را برای هوانوردی عمومی ارائه کند را ایجاد کنیم؛ هم اکنون صحبت هایی شده که با ایجاد یک قانون خاص برای چنین مرکزی اقدام گردد.
وی اضافه کرد: این قانون در سازمان هواپیمایی کشوری هنوز به تصویب نرسیده و بمحض تصویب شدن فعالیت ایرتاکسی ها عملیاتی می شود.

1400/07/26
08:39:17
5.0 از 5
828
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
GoMap گو کپ