Go Map نقشه

اختصاص ۲۰ میلیارد تومان به پروژه تولید واكسن دام، طیور و آبزیان

اختصاص ۲۰ میلیارد تومان به پروژه تولید واكسن دام، طیور و آبزیان

ستاد توسعه زیست فناوری اعلام نمود: برای اجرای ۱۳ پروژه تولید واکسن دام، طیور و آبزیان مبلغ ۲۰ میلیارد تومان اختصاص یافت.به گزارش نقشه به نقل از معاونت علمی و فناوری، ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تلاش کرده با تعریف پروژه های ملی، واکسن سازان را حمایت و توانمندی آنها را افزایش دهد. این کار با تعریف ۱۳ پروژه امکان پذیر شده است و هم اکنون بعضی از این طرح ها به نتیجه رسیده و برخی در راه تحقیقات و اجرایی شدن هستند.
«واکسن سه گانه ND+AI+IBD»، «واکسن سه گانه ND+IB+EDS»، «واکسن کریزا سه سویه C، B، A»، «واکسن تب برفکی»، «واکسن اکتیمای مسری»، «واکسن بروسلوز»، «واکسن مارک دوگانه زنده»، «واکسن استرپتوکوکوزیس»، «واکسن دهان قرمز یرسینیوز»، «واکسن VHS» از پروژه های تعریف شده در این عرصه هستند.
همچنین «واکسن Aeromonas salmonicida»، «تولید صنعتی محصولات پروبیوتیک مبتنی بر IgY برای پیشگیری و درمان اسهال در گوساله های شیرخوار» و «تولید مخمر اتولیز، عصاره و دیواره از مخمر ساکارومایسس سرویزیه بعنوان پری بیوتیک خوراک دام، طیور و آبزیان در مقیاس صنعتی» از دیگر پروژه های این حوزه هستند.
اجرای این پروژه ها با کمک شرکتهای دانش بنیان ۲۱ میلیارد تومان سرمایه گذاری نیاز دارد.

1400/04/21
18:51:53
5.0 از 5
937
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ