Go Map نقشه
رئیس جهاددانشگاهی استان فارس:

پارك صنایع خلاق به تبلور اقتصاد فرهنگ و هنر كمك می نماید

پارك صنایع خلاق به تبلور اقتصاد فرهنگ و هنر كمك می نماید

نقشه: فارس رییس جهاددانشگاهی استان فارس با اشاره به راه اندازی ˮپارک علوم و فناوریهای نرم و صنایع فرهنگیˮ ذیل این نهاد، اصرار کرد که ایجاد و فعال سازی چنین مجموعه ای به تبلور اقتصاد فرهنگ وهنر بعنوان شاخصه ای مهم در استان فارس و کشور کمک خواهدنمود.


دکتر مظاهر بابایی چهارشنبه ۱۶ تیر در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان فارس، در معرفی پارک ملی علوم و فناوریهای نرم و صنایع فرهنگی، اظهار داشت: باتوجه به ظرفیت های صنایع فرهنگی در کشور و جایگاه فارس دراین زمینه، از سال ۹۷ بحث راه اندازی این پارک در استان مد نظر جهاددانشگاهی قرار گرفت.
او اشاره کرد: یکی از دلیلهای مهم برای ضرورت ایجاد چنین پارکی آنست که مسیر توسعه فرهنگی از شاهراه اقتصاد فرهنگی عبور می کند و یکی از اهداف پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی نیز، دستیابی به این هدف، ذیل اهداف تعیین شده در نقشه مهندسی فرهنگی است.
بابایی با یادآوری اینکه، زیربنای شکل گیری نهاد جهاددانشگاهی، مسائل و دغدغه های فرهنگی و بخش عمده ای از کارهای این نهاد، معطوف به همین حوزه بوده است، اظهار داشت: شاید یکی از دلیلهای مهم این که باوجود برخورداری از داشته های فرهنگی و هنری بسیار ارزشمند، ایران و فارس هنوز جایگاهی مناسب در این عرصه در جهان ندارد، کم توجهی به اقتصاد فرهنگی باشد.
او با اعلان اینکه پس از ۲ سال تلاش و با همت جهادگران دانشگاهی فارس و حمایت مسئولان این استان خصوصا نماینده مقام معظم رهبری، پارک علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی بهمن سال ۹۹ در شیراز افتتاح شد، اظهار داشت: در ابتدای راه، یک تفاهمنامه سه جانبه بین این پارک و پارک های ملی علوم و فناوریهای نرم و صنایع فرهنگی کشور و علم و فناوری استان، منعقد شد.
بابایی با اشاره به این که تلاش ها در برنامه ریزی اقدامات به سمتی است که کارهای انجام شده در این پارک، منطبق بر اهداف و برنامه های سند مهندسی فرهنگی فارس و کشور باشد، اظهار داشت: توسعه فرهنگی، اشتغال و تولید ارزش افزوده، از مسیر صنایع نرم و خلاق فرهنگی، جزو با اهمیت ترین اهداف این اقدام است.
رییس جهاددانشگاهی فارس اشاره کرد که پارک علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی این استان، در ۱۲ حوزه کارهای خودرا برنامه ریزی کرده و دنبال می کند، با اهمیت ترین خواسته این مجموعه را تداوم حمایت های معنوی و کمک به تسهیل مسیر اجرای برنامه ها، اعلام نمود.
استاندار فارس نیز در این نشست ضمن قدردانی از جهاددانشگاهی بواسطه ایجاد این پارک و تاکید بر لزوم تداوم این اقدامات، اظهار داشت: موضوع صنایع خلاق و صنایع فرهنگی بیشتر معطوف به داشته های جامعه است و ارائه آنها جزو کم هزینه ترین اقدامات یک جامعه شمرده می شود.
دکتر عنایت الله رحیمی با اعلان اینکه این صنایع، همه ابعاد زندگی انسان در مباحث مادی و معنوی را در بر می گیرد، اظهار داشت: چنین کارهایی باوجود تاثیر اقتصادی مناسب و حتی مطلوب، نیازمند فضای فیزیکی بزرگ نیست و فعالیت می تواند در یک اتاق و فضای کوچک هم صورت گیرد.
استاندار فارس اشاره کرد که سرمایه گذاری در این عرصه، نیازمند سرمایه بالایی نیست اما بازدهی سرمایه در کوتاه مدت و به میزان مناسبی خواهد بود.
منبع:

1400/04/17
13:29:19
5.0 از 5
912
تگهای خبر: دانشگاه , صنایع , فناوری , مسیر
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
GoMap گو کپ