Go Map نقشه

تولید اولین ربات احساساتی متوقف گردید

تولید اولین ربات احساساتی متوقف گردید

به گزارش نقشه شرکت چند ملیتی ˮسافت بانکˮ(SoftBank) به علت کمبود بودجه از ساخت ˮاولین ربات دارای قلبˮ دست کشید.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، گزارشی از رویترز توضیح می دهد که گروه "سافت بانک" تولید ربات معروف خود معروف به "پپر"(Pepper) به معنای "فلفل" را متوقف کرده و همچنان به تعدیل نیرو در تجارت رباتیک خود ادامه می دهد.
بررسی اسناد داخلی شرکت از آن حکایت می کند که تولید ربات "Pepper" از سال قبل متوقف شده و از نظر مالی توجیه نداشته که این شرکت باردیگر تولید آنرا شروع کند. با این حساب به نظر می آید این آخر راه برای ربات معروف این شرکت باشد.
این اقدام در حالی صورت گرفته است که تعدیل نیرو هم در تجارت رباتیک "سافت بانک" در حال انجام می باشد و نخستین بار توسط وبسایت فرانسوی "Le Journal du Net" گزارش شد که ضرر این شرکت چند ملیتی تنها در خلال یک دوره سه ساله به 100 میلیون یورو رسیده است.

اولین ربات احساساتی
ربات "فلفل" در سال 2014 به جهان ارائه شد و توسط بسیاری کارشناسان بعنوان نمادی از تاثیر مثبت فناوری بر زندگی ما ارائه شد.
این ربات انسان نما در اصل برای راهنمایی مردم در کنفرانس ها، کمک به مشتریان در فروشگاه ها و نگهداری از کودکان در کنار تعداد زیادی از نقش های دیگر همچون بعنوان یک بستر تحقیق رباتیک طراحی شده بود.
"فلفل" در ابتدای راه اندازی بعنوان "اولین ربات دارای قلب یا احساساتی" توصیف شد و از نظر ظاهری، برای جلب توجه و خوشایند انسان ها با ظاهری زیبا و بانمک طراحی شد.
همینطور گفته می شود "سافت بانک" بعنوان بخشی از برنامه های تعدیل نیرو و کاهش هزینه های خود در ماه سپتامبر 330 کارمند خود در فرانسه را تعدیل خواهد نمود. با این وجود "سافت بانک" می گوید که با وجود کمبود بودجه و افزایش هزینه ها، به سرمایه گذاری روی ربات های نسل جدید ادامه خواهد داد.
ربات "فلفل" که توسط شرکت "فاکسکان"(Foxconn) در چین ساخته شده که غول مونتاژکننده گوشیهای آیفون هم هست، هیچگاه کاملاً به پتانسیلی که "سافت بانک" به آن امیدوار بود، نرسید و به قول یکی از منابع رویترز، این شرکت فقط 27 هزار واحد از این ربات را پیش از توقف تولید، تولید کرده است.
البته این شرکت در اطلاعیه ای اظهار نمود که برخلاف کمبود بودجه و تعدیل نیروی اخیر در تجارت رباتیک، همچنان سرمایه گذاری قابل توجهی در تولید ربات های نسل آینده برای خدمت رسانی به مشتریان و شرکای خود خواهد داشت.
گفته می شود "سافت بانک" حالا تمرکز خویش را روی محصولات رباتیک دیگر همچون ربات تمیزکننده "ویز"(Whiz) گذاشته است.
توقف تولید ربات "فلفل" و تعدیل نیرو در تجارت رباتیک این شرکت بدان معنا نیست که "سافت بانک" به صنعت رباتیک پشت کرده است، بلکه بر اساس گزارش ها این شرکت بزرگ چند ملیتی حالا بزرگترین سرمایه گذاری متمرکز بر فناوری جهان را به ارزش بیشتر از 100 میلیارد دلار روی فناوری های نوین متمرکز خواهد نمود.1400/04/10
12:59:44
5.0 از 5
1015
تگهای خبر: سایت , طراحی , فناوری , محصولات
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
GoMap گو کپ