Go Map نقشه

تصاویر هولوگرام حالا می توانند در هوا حركت كنند

تصاویر هولوگرام حالا می توانند در هوا حركت كنند

متخصصان فناوری هولوگرام حالا می توانند تصاویری واقعی ایجاد کنند که در هوا حرکت می کنند.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا و به نقل از فیز، گروه تحقیقات هولوگرافی دانشگاه "بریگام یانگ"(Brigham Young) دریافته اند که چگونه می توان تصاویر واقعی هولوگرامی ایجاد کرد که در هوا حرکت کنند.
پژوهشگران با الهام از داستان های علمی-تخیلی، جنگ ها و تعاملات میان نسخه های کوچک شخصیت های آن داستان ها مهندسی کردند که می توان آنها را با چشم غیر مسلح مشاهده کرد.
"دن اسمالی" استاد مهندسی برق در دانشگاه "بریگام یانگ" اظهار داشت: آنچه شما در این صحنه هایی که ما به وجود آورده ایم، می بینید، واقعی است و هیچ چیزی بصورت کامپیوتری تولید نمی گردد. این کار مانند آنچه در فیلم ها اتفاق می افتد، نیست که این نورها در فضای فیزیکی وجود نداشته باشند، بلکه همه اینها واقعی هستند و اگر از هر زاویه ای به آنها نگاه کنید، می بینید که در فضای واقعی وجود دارند.
این تازه ترین کار "اسمالی" و تیم پژوهشگران وی است. وقتی آنها سه سال پیش متوجه شدند که چگونه می توان اجسام را بدون صفحه پس زمینه و بصورت شناور و آزاد در فضا ترسیم کرد، توجه بین المللی را به خود جلب کردند.
این روش که "نمایشگرهای دام نوری" نامیده می شود، با به دام انداختن یک ذره در هوا توسط پرتوی لیزر ایجاد می شود و سپس آن ذره را به اطراف حرکت می دهند و یک مسیر حاصل از نور لیزر پشت سر ذره باقی می ماند که در هوا معلق است. در حقیقت می توان اظهار داشت که یک چاپگر سه بعدی برای نور است.
پروژه جدید این گروه تحقیقاتی که با کمک مالی بنیاد ملی علوم "CAREER" تامین شده است، حالا به مرحله بعدی می رود و انیمیشن های ساده را در هوای کم تراکم تولید می کند. این کار، زمینه را برای یک تجربه همه جانبه فراهم می آورد که در آن افراد می توانند با اشیای مجازی هولوگرافی در صورتیکه در روبروی چشم آنها در فضای واقعی وجود دارند، تعامل داشته باشند.
"اسمالی" اظهار داشت: در بیشتر نمایشگرهای سه بعدی نیاز است که به صفحه نمایش نگاه شود، اما فناوری ما به ما امکان می دهد تصاویری شناور در فضا بسازیم که البته فیزیکی هستند، نه یک سراب یا توهم. این فناوری می تواند ایجاد محتوای متحرک پر جنب و جوش را که به اطراف می چرخد، ​ ممکن کند.
"اسمالی" و تیمش در مقاله جدیدی که در ماه جاری در مجله Nature Reports انتشار یافته جزییات این پیشرفت و موفقیت های اخیر خودرا ارائه می دهند.
کار آنها بر یک عامل محدود کننده در نمایشگرهای دام نوری غلبه می کند؛ جایی که این فناوری فاقد توانایی نمایش تصاویر مجازی است و "اسمالی" و تیمش نشان می دهند که می توان با بهره گیری از یک نورافکن پس زمینه، تصاویر مجازی را شبیه سازی کرد.
"اسمالی" اظهار داشت: ما می توانیم چند ترفند فانتزی را با اختلاف منظر حرکتی انجام دهیم و می توانیم نمایشگر را بسیار بزرگ تر از آنچه که از نظر فیزیکی هست، نشان دهیم. این روش به ما امکان می دهد تا توهم یک نمایشگر بسیار عمیق تر را حتی از نظر نظریه به اندازه یک نمایشگر بی نهایت ایجاد نماییم.1400/02/19
21:09:14
5.0 از 5
1143
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
GoMap گو کپ