Go Map نقشه

تحقیقات پلیسی در سنگاپور با استفاده از اطلاعات آماری كرونا

تحقیقات پلیسی در سنگاپور با استفاده از اطلاعات آماری كرونا

نقشه: دولت سنگاپور تأیید کرده که پلیس این کشور برای انجام تحقیقات جنایی از داده های به دست آمده از ردگیری روزمره موقعیت مکانی مردم با هدف مقابله با ویروس کرونا استفاده می نماید.به گزارش نقشه به نقل از زد دی نت، تا به امروز بیشتر از ۴.۲ میلیون نفر از اتباع سنگاپور یعنی ۷۸ درصد از جمعیت این کشور از اپلیکیشن تریس توگدرکانتکت و توکن های قابل نصب بر روی البسه به منظور کمک به کنترل بیماری کرونا و بررسی رفت و آمدهای روزانه خود بهره برده اند.
سنگاپور از نظر میزان استفاده از این نوع اپلیکیشن های کنترل جمعیت برای شناسایی افراد مبتلا به ویروس کرونا، یکی از کشورهای پیشتاز جهان به حساب می آید و حالا اطلاعات به دست آمده بدین شیوه برای کنترل دقیق تر مردم با هدف رفع نیازهای پلیسی و اطلاعاتی به کار گرفته شده است.
پیش از این برخی سازمان های مدنی در سنگاپور نسبت به سوءاستفاده از این حجم از داده ها برای نقض امنیت و حریم شخصی مردم توسط دولت اخطار داده و تاکید کرده بودند که سرقت این میزان اطلاعات توسط هکرها می تواند مشکلات جدی برای اتباع سنگاپور ایجاد نماید.
آمار استفاده از اپلیکیشن تریس توگدر از شهریور ماه به این سو به دلیل فشار و پیگیری دولت سنگاپور دو برابر شده است. تا شهریور ماه تنها حدود ۴۰ درصد مردم نرم افزار مورد اشاره را بر روی گوشیهای خود نصب کرده بودند. اما دولت سنگاپور در آن زمان اعلام نمود افرادی که از این اپلیکیشن یا توکن های کنترل موقعیت جغرافیایی استفاده نکنند از آغاز سال ۲۰۲۱ حق حضور در اماکن عمومی را نخواهند داشت.
دولت سنگاپور برای کاهش نگرانی عمومی در مورد این اپلیکیشن مدعی شده داده های کاربران به صورت رمزگذاری شده تنها برای ۲۵ روز در آن نگهداری می شود و سپس به صورت خودکار پاک می شود. همینطور تنها داده های افراد مبتلا به کرونا از راه انتقال فیزیکی و نه با استفاده از اینترنت در اختیار وزارت بهداشت این کشور قرار می گیرد. اما افشای استفاده پلیس از این اطلاعات نشان داده است ادعاهای قبلی دولت سنگاپور در مورد احترام به حریم شخصی کاربران اپلیکیشن مورد اشاره چندان حقیقت نداشته است.


منبع:

1399/11/21
20:51:39
0.0 از 5
1204
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
GoMap گو کپ