Go Map نقشه

لحظه ورود یك شهاب واره به جو زمین بعلاوه فیلم

لحظه ورود یك شهاب واره به جو زمین بعلاوه فیلم

به گزارش نقشه یك كشتی تحقیقاتی فیلم لحظه ورود یك شهاب واره به جو زمین را ثبت كرده است.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، یک شهاب واره آسمان شب اقیانوس نزدیک استرالیا را روشن کرد و بعنوان یک توپ آتشین ظاهر شد و سپس بر فراز اقیانوس از هم پاشیده شد و صحنه خیره کننده ای ایجاد کرد که توسط دوربین های یک کشتی تحقیقاتی ثبت شده است. یک کشتی تحقیقاتی در لحظه مناسب هنگامی که در آب های ساحل تاسمانی در حال سفر بود موفق به ثبت تصاویری از لحظه ورود شهاب واره به جو زمین شد.
درخشش شدید نور که با چشم غیر مسلح هم قابل مشاهده بود و به رنگ سبز می درخشید، ساعت ۹: ۳۰ شب به وقت ساعت هماهنگ جهانی چهارشنبه مشاهده شد. فیلمها و تصاویر زیادی از آن منتشر شدند اما تنها دوربین هایی که لحظه ورود آنرا ثبت کردند دوربین هایی بودند که در کشتی نصب شده بودند.
محققان گفتند شهاب سنگ با ورود به جو مستقیم از آسمان مقابل کشتی عبور کرد و سپس در آسمان شکسته شد. تماشای فیلم بسیار شگفت آور بود و ما بسیار خوش شانس بودیم که همه آن اتفاقات را توانستیم توسط آن دوربین ها ثبت نماییم.
محققان گفتند شهاب سنگ ها با سرعت فوق العاده بالایی وارد جو می شوند که سرعت آنها از ۲۵ هزار مایل در ساعت تا ۱۶۰ هزار مایل در ساعت است، این سرعت، انرژی جنبشی آنها را به اشکال دیگر مانند گرما، نور و صدا تبدیل می کند.
در فضا، این اجرام سیارک هایی هستند که در راه خود حرکت می کنند. با این وجود اگر به علت جاذبه سیاره ما خیلی به زمین نزدیک شوند، مسیر آنها می تواند تغییر کند.
یک سیارک(Asteroid) و یا شهاب واره که وارد جو زمین می شود شهاب سنگ نام می گیرد.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4


منبع:

1399/09/01
12:50:04
5.0 از 5
1496
تگهای خبر: تحقیقات , سفر , محققان , مسیر
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
GoMap گو کپ