Go Map نقشه
رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت عنوان كرد

لزوم توجه به پایان نامه ها برای گسترش ایده‎پردازی

لزوم توجه به پایان نامه ها برای گسترش ایده‎پردازی

نقشه: رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی اشاره كرد: دانشگاه‎ها برای گسترش ایده‎پردازی به پایان‎نامه‎ها توجه بیشتری داشته باشند.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، حسین وطن پور در آغازین همایش منطقه‎ای كسب و كار و ثبت اختراعات و مالكیت معنوی در تبریز با بیان این مطلب اظهار نمود: خاستگاه فناوری سلامت، فقط دانشگاه علوم پزشكی نبوده و كار اصلی را ارتباط با اساتید می‎كند نه تفاهم نامه‎ها؛ فناوری ها فقط از مقالات استخراج نمی‎شوند، بلكه پایان نامه ها باز در این میان نقش دارند.
وی اشاره كرد: اگر دانشگاه‎ها به موضوعی مثل پایان نامه توجه نكنند، وضعیت بدتر خواهد شد، اگر پایان‎ نامه‎ها خوب كار شوند، می‎توان از نتایج آن برای تولید محصولات، استفاده نمود.
رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، با اشاره به اینكه آغازین كاری كه در زمان بروز مشكلات اقتصادی مبادرت به آن می‎كنند، كم كردن بودجه پژوهشی است، افزود: در سایر كشورها، وضعیت برعكس بوده و در چنین شرایطی، اعتبارات پژوهشی را افزایش می‎دهند.
وطن پور با بیان این كه اگر در ثبت مالكیت اختراعات، مشكلی وجود دارد، مشكل از خود دانشگاه است و نباید جای دیگری دنبال مشكل گشت، اظهار نمود: قانون و مقررات كم نداریم و اجرای آن باید برای پشتیبانی از فناوران، جدی گرفته و تكمیل شود.
او در آخر اشاره كرد: دانشجویان باید توجه داشته باشند، تحقیق و فناوری لازم و ملزوم یكدیگر هستند، بروكراسی‎های اداری كه بر سر راه پژوهش و فناوری هستند، باید حذف شده و از فناوران حمایت شود.
علیزاده، دبیر علمی كارگاه دو روزه توسعه كسب و كار و مالكیت فكری دانشگاه‎ های علوم پزشكی باز در ادامه با بیان این كه در حوزه آموزش نسبت به پژوهش وضعیت بهتری داریم، اظهار داشت: توجه به زیرساخت ها برای رشد، مشاوره های توانمندسازی، اطلاعات بازار برای ورود به این فرایند و نیاز به آشنایی با قوانین همچون مولفه‎های چرخه تولید علم تا ثروت هستند.
وی ادامه داد: كانال ارتباطی، حفظ رابطه با مشتری، منابع كلیدی و ارزش محصول از اجزای مدل كسب و كار هستند، اجزای مدل كسب و كار به نقاط قوت و ضعف برای شروع یك كار اشاره دارد.
وی بیان كرد: ارزش افزوده تولید دانش بنیان با هزار دانش آموخته دانشگاهی در ۱۰ شركت دانش بنیان در پارسال معادل دو هزار میلیارد تومان است.
علیزاده درانتها از رونمایی از ۴۰ محصول دانش بنیان همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران آگاهی داد.
فرزین مقدم، جانشین مدیر منطقه ویژه ربع رشیدی باز در این همایش با بیان این كه منطقه ربع رشیدی جزو مناطق فعال كشور است، بیان كرد: راه گذر از كشور منابع محور، توسعه اقتصاد دانش بنیان است.
وی ادامه داد: طبق سند چشم انداز، سهم ارزش افزوده بخش اقتصاد دانش بنیان باید به ۲۰ درصد برسد، در حالیكه الان سهم ۱۰ درصدی داریم، با عنایت به تعداد اساتید، دانشجویان، مقالات و ظرفیت‎های آذربایجان شرقی، می‎توان با فراهم كردن زیرساخت‎ها، برای تجاری سازی ایده‎ها كوشش كرد.
او در آخر از فعالیت چهار مركز رشد در حوزه سلامت، بهداشت، تجهیزات پزشكی و صنایع غذایی و دارویی آگاهی داد.
1397/10/06
14:08:06
5.0 از 5
5294
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
GoMap گو کپ