Go Map نقشه

توسعه كسب وكارهای فضاپایه برنامه سال جاری سازمان فضایی

توسعه كسب وكارهای فضاپایه برنامه سال جاری سازمان فضایی

به گزارش نقشه رئیس سازمان فضایی ایران توسعه كسب وكارهای فضاپایه را از اولویت های این سازمان در سال جهش تولید دانست و اظهار داشت: در این راستا سعی كردیم فناوری های فضایی كاربردی در حوزه هایی چون تصویربرداری، مدیریت بلایای طبیعی، كشاورزی، هواشناسی و در سایر حوزه ها را توسعه دهیم.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا دکتر مرتضی براری امروز در رویداد "ایده شوی دات راینکس؛ عرضه ایده در حوزه ناوبری و موقعیت یابی" که به صورت آنلاین برگزار شد، اضافه کرد: در سازمان فضایی علاوه بر توسعه متوازن زیر ساخت های فضایی، توسعه خدمات فضا پایه را بعنوان یکی از اولویت ها در دستور کار قرار داده ایم.
وی افزود: بر این اساس در دو سال قبل سعی کردیم فناوری های فضایی کاربردی را در حوزه هایی چون تصویربرداری، مدیریت بلایای طبیعی، کشاورزی، هواشناسی و در سایر حوزه ها توسعه دهیم.
براری با اشاره به اینکه سالجاری مزین به نام سال "جهش تولید" است، تصریح کرد: در این راستا تلاش می شود که با همکاری بخش خصوصی و دولتی جهش تولید را در توسعه کسب و کارهای این عرصه و عرضه خدمات جدید فضاپایه به جامعه ایجاد نماییم.
رییس سازمان فضایی ایران برگزاری رویداد ایده شو دات راینکس را در جهت ایجاد جهش در توسعه کسب و کارهای فضاپایه دانست و خاطرنشان کرد: در این رویداد ۱۴ ایده ارسال شد، ضمن آنکه ۱۷ شرکت توانمند در این حوزه توانمندی های خویش را عرضه کردند.
براری ابراز امیدواری کرد که تلاش فعالان این عرصه در این رویداد ۳ روزه منجر به توسعه فناوری های فضاپایه کشور شود.1399/03/10
22:59:37
5.0 از 5
3008
تگهای خبر: آنلاین , خدمات , فناوری
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ