Go Map نقشه
رئیس دانشگاه خبر داد

راه اندازی سامانه آموزش مجازی دانشگاه مذاهب اسلامی

راه اندازی سامانه آموزش مجازی دانشگاه مذاهب اسلامی

به گزارش نقشه رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی از طریق اندازی سامانه آموزش مجازی دانشگاه مذاهب اسلامی برای نخستین بار اطلاع داد و اضافه كرد: آموزش مجازی از ۳۰ فروردین در این دانشگاه آغاز خواهد شد.


به گزارش نقشه به نقل از ایسنا، دكتر محمدحسین مختاری از طریق اندازی "سامانه آموزش مجازی" این دانشگاه برای نخستین بار اطلاع داد و اظهار نمود: «با توجه به شرایط خاص ایجادشده و نبود امكان برگزاری كلاس های دانشگاه به صورت حضوری و ضرورت عملیاتی سازی آموزش های غیرحضوری با حمایت و تاكید دكتر شهریاری، دبیركل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، دانشگاه تصمیم به بهره برداری از سامانه ای در این ارتباط گرفت.
وی ادامه داد: راه اندازی این سیستم از چند وقت پیش در دستور كار دانشگاه قرار گرفت كه بعد از جلسات كارشناسی و بررسی های فراوان در نتیجه این امكان فراهم گردید.
رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی تاكید كرد: با شیوع كرونا و جدی شدن مبحث آموزش مجازی و غیر حضوری، دغدغه اصلی من و معاونین، راه اندازی آموزش مجازی و عدم تعطیلی بحث آموزشی دانشجویان بود كه كار به صورت فشرده تر انجام پذیرفت و این سیستم به مرحله بهره برداری رسید و الان ظرفیت دارد تا بعنوان بستری برای تولید محتوا و عرضه خدمات آموزش مجازی به دانشجویان عمل كند.
مختاری درمورد خصوصیت های این سامانه آموزشی هم اظهار داشت: از خصوصیت های این سامانه آموزش مجازی می توان به امنیت بالا، قابلیت برگزاری و پشتیبانی صدها دوره، امكان بارگذاری و اشتراكی كردن مستندات، ایجاد محتوا و مباحثه های برخط، تعریف نمره میزان مشاركت در كلاس برای دانشجویان، امكان ویدئوكنفرانس زنده برای برگزاری كلاس ها به صورت برخط اشاره نمود.
وی ادامه داد: وجود تقویم در این سامانه، این امكان را برای دانشجویان فراهم می آورد تا اطلاعات مربوط به دروس مختلف ازجمله زمان گفتگوها و سایر رخدادهای مرتبط را بررسی نمایند.
رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی تصریح كرد: با عنایت به تعطیلات اضطراری دانشگاه و در جهت عدم ایجاد وقفه در بحث آموزشی، استادان و دانشجویان می توانند با رفتن به آدرس الكترونیكی از امكانات سامانه آموزش مجازی دانشگاه مذاهب اسلامی استفاده كنند.


اطلاعیه معاونت آموزشی دانشگاه در مورد جزئیات سامانه آموزش مجازی و نحوه ورود و استفاده دانشجویان از راه سایت و كانال های ارتباطی دانشگاه انتشار یافته است و دانشجویان می توانند از تاریخ ۳۰ فروردین از سامانه آموزش مجازی استفاده كنند. بر این اساس و در جهت ارتقای كیفیت آموزش الكترونیكی نیمسال جاری، از تاریخ ۱۳۹۹/۰۱/۳۰، كلیه دروس به صورت یكپارچه و برخط (آنلاین) و از راه سامانه https: //lms.mazaheb.ac.ir برگزار می گردد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه مذاهب اسلامی، مشروح اطلاعیه معاونت آموزشی دانشگاه مذاهب اسلامی كه لازم است دانشجویان مطالعه كنند، در فایل PDF اطلاعیه در دسترس می باشد.1399/01/26
23:26:35
5.0 از 5
3361
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
GoMap گو کپ