Go Map نقشه

آزمایش موفق هواپیما _ هلكوپتر بوئینگ

آزمایش موفق هواپیما _ هلكوپتر بوئینگ

نقشه: تازه ترین مدل پرنده جدید بوئینگ موسوم به عقاب دریایی كه قابلیت های هواپیما و هلیكوپتر را بطور همزمان در خود دارد، اخیرا یك پرواز آزمایشی موفق را انجام داده است.به گزارش نقشه به نقل از نیواطلس، عقاب دریایی مقرر است جایگزین هواپیماهای باری پهن بال و دو موتوره C-۲A Greyhound شود كه الان توسط نیروی دریایی ارتش آمریكا به كار می روند.
عقاب دریایی با نام كامل CMV-۲۲B Osprey برای حمل و نقل نظامیان، نامه، تجهیزات لجستیكی و دیگر محموله های دارای اولویت به كار می رود و بعد از برخاستن از ساحل در دریا بر روی ناوهای جنگی فرود می آید.

توانایی برخاستن عمودی به سبك هلیكوپترها یا افقی مانند هواپیماها مزیت مهم این پرنده است كه موجب كاهش مصرف سوخت و افزایش برد عملیاتی می شود. همین طور پس از برخاستن پره های عمودی این پرنده به صورت افقی قرار گرفته و مانند ملخ های هواپیما عمل می كنند.
در این پرنده از دو موتور AE۱۱۰۷C رولز رویس استفاده شده است. حداكثر توان حمل بار عقاب دریایی ۲۷۰۰ كیلوگرم است و چهار خدمه به همراه ۲۳ مسافر را نیز می توان در آن جای داد. حداكثر سرعت این پرنده ۴۹۸ كیلومتر در ساعت است و تا ارتفاع ۷۶۲۰ متری صعود می كند. همین طور با یك دفعه سوخت گیری می توان از آن برای پیمودن مسیری حداكثر ۲۱۵۸ كیلومتری استفاده كد.
نیروی دریایی ارتش آمریكا سفارش تولید ۴۴ دستگاه از پرنده مذكور را صادر كرده و انتظار می رود استفاده از آنها تا سال ۲۰۲۱ آغاز شود.


منبع:

1398/11/03
20:08:19
5.0 از 5
4521
تگهای خبر: دستگاه , مسیر
این مطلب Go Map را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط در نقشه
نظرات بینندگان نقشه در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
GoMap گو کپ